Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawożenie poprzez spryskiwanie liści, nawóz dolistny
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-11-07, 21:04   Nawożenie poprzez spryskiwanie liści, nawóz dolistny

Takie moje pytanie. Czy ktoś z was nawoził swoje rośliny dolistnie i czy to wogóle coś daje?
Jak tak to jakie stosował do tego środki i z jakim skótkiem. Czy można to robić mocno rozcięczonym nawozem biologicznym otrzymanym poprzez fermętację odchodów bydlęcych? :]
Ostatnio zmieniony przez szef 2010-02-01, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-07, 21:30   

Ja stosuje nawożenie dolistne od bardzo dawna, szczególnie u roślin rosnących w czystej akadamie. Takie nawożenie ma duża skuteczność i nie bez powodu jest stosowane w szkółkarstwie. Polepsza wzrost ponieważ droga dostarczenia skłądników mineralnych jest skrócona i tym samym przyspieszona, dodatkowo liście są lepiej zaopatrzone w mikroelementy. Szkółkarze stosują florovit, ja natomiast wole naturalne preparatu z dżownic kalifornijskich ale z krowy? Możesz uzyc go probnie na jakieś malo znaczącej roślince.

Mimo wszystkiego polecam ten sposób nawożenia, ale jako uzupełnienie "diety".
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-11-08, 22:02   

Mogę jedynie potwierdzić słowa Patryka :-)
Sam również stosuję nawożenie dolistne jako uzupełnienie. Używam ostatnio z dobrym skutkiem dwóch preparatów: Doktor O'grodnik - nawóz do bonsai, oraz EXPLANTEX Vondruś - SPECIAL. Szczegónie ten drugi dobrze sprawdza się na fikusach. Liście dostają dodatkowo większego połysku i łatwiej utrzymać je w czystości oraz zminimalizować powstawanie osadów z kamienia zawartego w wodzie.

:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group