To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Roślinne dodatki, suiseki, ogrody japońskie - Moje kamyczki :/

Anonymous - 2006-11-12, 11:58
Temat postu: Moje kamyczki :/
Przedstawiam wam moje kamyczki :p
Wszystkie znalezione na wsi :p
Druga fotka jest po to aby było widać 3D(czy jak to było).
Narazie nie mam zamiaru robić do nich DAI, bo multiszlifierka się... ZAKLINOWAŁA może do Wawy ją przywioze to mi któryś ją odblokuje?




Anonymous - 2006-11-12, 16:11

pilnik, dłutko, papier ścierny... wystarczy ;-) nie ma potrzeby uzywac szlifierki, frezarki...
Anonymous - 2006-11-12, 18:02

Nie wystarczy ;/ Trzeba mieć jeszcze drewno...
Anonymous - 2006-11-12, 21:07

no tak, drewno... bawilem sie w roznym drewnie i najlepsze jak i rowniez łatwo dostepne jest orzech... fantastycznie sie rzezbi, drewno jest bardzo ladne biale sloje są malo widoczne... bo np. sosna sie nie nadaje... zacznie sie kruszyc i wogole :cry:

Co ja bym na twoim miejscu zrobil? Udał się do najblizszego stolarza i poprosil o jakies ścinki drewienek z orzeszka :mrgreen:

Suiseki bez dai to jak bonsai bez doniczki ;-)

Pozdrawiam Mr. Wood

Anonymous - 2006-11-12, 21:12

Ten tlusciutki,brazowy przypomina wieloryba,ale gdyby postawic go na wezszym koncu,widac profil strasznie smutnego czlowieczka :-D
Anonymous - 2006-11-12, 21:23

To teraz wyjaśnie czemu jest ślniący :]

Stał koło wiąza, który był często zraszany i pojawił się na nim kamień. Chciałem go zlikwidować i kamyk został polizany(oczywiście kamyk był wyparzony :lol: ).

To zrobie Marcinie tak jak radzisz. Niedługo przedzwonie do stolarza i popytam o orzech, bo tego co mam przed domem nie chce szpecić :]

Olon - 2006-11-12, 21:40

No i wydało się...
Cinek ma tak straszliwą ślinę, że jak jej użyje... to nie pozostaje "kamień na kamieniu" ;-)

Cinku, fajne kamyczki, jak na początek, a dai sobie zrobisz jak będzisz mial ochotę i wenę. Nic na siłe bo nie wyjdzie.

Obserwuję Wasze zbiory prezentowane na forum i dostrzegam, że gustujecie - póki co - w prostych, czasami geometrycznych wręcz formach. A może by tak pogrzebać za czymś o nieco bardziej skomplikowanych kształtach ? :-)

Anonymous - 2006-11-12, 21:42

Ja chce zrobić dai :]

Ale ciężko znaleść skoplikowane kamyczki skoro na "nizniach" tylko otoczaki...

Anonymous - 2006-11-13, 18:56

Czasem można trafić na fajniejszy okazik. A na dai najleprze jest drewno suszone od stolarza. Wtedy można być pewnym iż się nie powygina w domu.
Anonymous - 2006-11-13, 21:22

co do wypowiedzi Olona...

Mam jeden okaz(według mnie moj najlepszy) ktorego przywiozlem z Włoch w te wakacje... w szczelinach sklanych w adriatyku takiegoz znalazlem.... śmiało moge powiedziec ,że nadaje się do sklasyfikowania...
Zaczynam powoli robic dai na niego... chociaz myśle nad pojemnikiem i żwirkiem... Narazie nie bede go pokazywal, moge tylko powiedziec ,że jest to sadzawka :->

Myśle ,aby zabrac kamyczka na spotkanie klubowe w wawie...

Anonymous - 2006-11-16, 18:16

Teraz pora na moje mini suiseki :]
To jest moje pierwsze dai, nie pomalowane i nie dopracowane.
1.Czerwoniak 2,5cm
2.Gil 5,5cm
3.Górak 3,5cm
5.Kurak 2,5cm







Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group