Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje kamyczki :/
Autor Wiadomość
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 11:58   Moje kamyczki :/

Przedstawiam wam moje kamyczki :p
Wszystkie znalezione na wsi :p
Druga fotka jest po to aby było widać 3D(czy jak to było).
Narazie nie mam zamiaru robić do nich DAI, bo multiszlifierka się... ZAKLINOWAŁA może do Wawy ją przywioze to mi któryś ją odblokuje?



 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 16:11   

pilnik, dłutko, papier ścierny... wystarczy ;-) nie ma potrzeby uzywac szlifierki, frezarki...
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 18:02   

Nie wystarczy ;/ Trzeba mieć jeszcze drewno...
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 21:07   

no tak, drewno... bawilem sie w roznym drewnie i najlepsze jak i rowniez łatwo dostepne jest orzech... fantastycznie sie rzezbi, drewno jest bardzo ladne biale sloje są malo widoczne... bo np. sosna sie nie nadaje... zacznie sie kruszyc i wogole :cry:

Co ja bym na twoim miejscu zrobil? Udał się do najblizszego stolarza i poprosil o jakies ścinki drewienek z orzeszka :mrgreen:

Suiseki bez dai to jak bonsai bez doniczki ;-)

Pozdrawiam Mr. Wood
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 21:12   

Ten tlusciutki,brazowy przypomina wieloryba,ale gdyby postawic go na wezszym koncu,widac profil strasznie smutnego czlowieczka :-D
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 21:23   

To teraz wyjaśnie czemu jest ślniący :]

Stał koło wiąza, który był często zraszany i pojawił się na nim kamień. Chciałem go zlikwidować i kamyk został polizany(oczywiście kamyk był wyparzony :lol: ).

To zrobie Marcinie tak jak radzisz. Niedługo przedzwonie do stolarza i popytam o orzech, bo tego co mam przed domem nie chce szpecić :]
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-11-12, 21:40   

No i wydało się...
Cinek ma tak straszliwą ślinę, że jak jej użyje... to nie pozostaje "kamień na kamieniu" ;-)

Cinku, fajne kamyczki, jak na początek, a dai sobie zrobisz jak będzisz mial ochotę i wenę. Nic na siłe bo nie wyjdzie.

Obserwuję Wasze zbiory prezentowane na forum i dostrzegam, że gustujecie - póki co - w prostych, czasami geometrycznych wręcz formach. A może by tak pogrzebać za czymś o nieco bardziej skomplikowanych kształtach ? :-)
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 21:42   

Ja chce zrobić dai :]

Ale ciężko znaleść skoplikowane kamyczki skoro na "nizniach" tylko otoczaki...
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-13, 18:56   

Czasem można trafić na fajniejszy okazik. A na dai najleprze jest drewno suszone od stolarza. Wtedy można być pewnym iż się nie powygina w domu.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-13, 21:22   

co do wypowiedzi Olona...

Mam jeden okaz(według mnie moj najlepszy) ktorego przywiozlem z Włoch w te wakacje... w szczelinach sklanych w adriatyku takiegoz znalazlem.... śmiało moge powiedziec ,że nadaje się do sklasyfikowania...
Zaczynam powoli robic dai na niego... chociaz myśle nad pojemnikiem i żwirkiem... Narazie nie bede go pokazywal, moge tylko powiedziec ,że jest to sadzawka :->

Myśle ,aby zabrac kamyczka na spotkanie klubowe w wawie...
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 18:16   

Teraz pora na moje mini suiseki :]
To jest moje pierwsze dai, nie pomalowane i nie dopracowane.
1.Czerwoniak 2,5cm
2.Gil 5,5cm
3.Górak 3,5cm
5.Kurak 2,5cm




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group