Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BRAK ZIMY - ZACZYNA BYĆ ŹLE
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-03, 11:54   BRAK ZIMY - ZACZYNA BYĆ ŹLE

Nie wiem jak u Was ale u mnie nie jest dobrze. Przez tą wiosenną pogodę zaczynają mi rosnąć listki. Mam obawy czy aby napewno po zimie wszystko będzie dobrze z tą rośliną.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-12-03, 14:51   

Faktycznie, nie jest to dobre, jednak, gdy rośłina jest silna , nie powinieneś się za bardzo martwić. Uśpionych pąków jest zazwyczaj więcej niż z pozoru się wydaje. Niebezpieczeństwem jest jednak możłiwosć udżucenia po zimie, przez rośłinę częsci zbyt słabych (u niektórych gatunków norma w różnych sytuacjch - jak u brzozy np.), ponieważ może Ci to zniszczyć kompozycję. Czy rośłiny stoją w dobrze oswietlonym miejscu ?? ? Jeśłi tak, to będąc Tobą ocieniłbym je nieco. To może skutecznie zahamować takie zrywy do wegetacji, dopóki nie przyjdą pierwsze mrozy i śnieg.

:-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-12-03, 15:40   

Ja jeszcze nie zabezpieczałem swoich roślin , i jak dotąd stoją normalnie , jak latem , jednak u mnie jest nieco chłodniej , niż na południu Polski , i wiem z dobrego źrudła , że tam zaczyna być żeczywiście bardzo źle , jedyne co można zrobić w tej sytuacji , to jak wspomniał Olon , zacieniać rośliny i to jak najmocniej , z wyjątkiem sosen(tu jedynie półcień ). Kto jeszcze nie zabezpieczył roślin ma czas do 10-15 grudzień (tak zazwyczaj ja je zabezpieczam , a kto zabezpieczył je zbyt wcześnie , może mieć poważne problemy (i tu wyjątkiem , a nawet ratunkiem dla południowców ;-) byłoby właśnie wcześniejsze zabezpieczenie , jednak w dobrze zacienionym miejscu) , widzicie ile jest tych ALE , zawsze trzeba obserwować i wyciągać wnioski , nigdy nie ma sztywnych regół , wszystko zależy od klimatu na danym terenie i od pogody , jaka się w danym rejonie krztałtuje :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-03, 17:40   

Ja też jeszcze nie zabezpieczyłem roślin właśnie ze względu na brak zimy, a cieniowanie już stosuje tylko że będę musiał dołożyć warstw cieniujących.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-03, 21:33   

no coż, moje drzewa są juz gdzies od miesiąca na stanowisku zimowym... i szczerze? nie podoba mi sie to...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-17, 17:06   

A ja sprawdziłem zadołowane w gruncie rośliny i...wszystkie sobie smacznie śpią. Mają małe pąki z ukrytymi liśćmi, które jeszcze wogóle chyba nie zamierzają rosnąć. Wszystko normalnie tak jak w poprzednich latach, a wogóle nie zacieniam, nie osłaniam tylko są normalnie zadołowane w gruncie. Choć może taki stan utrzymuje się dlatego, że te rośliny są w górach i tam jest trochę chłodniej.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-02-17, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group