Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drutowanie Podocarpusa
Autor Wiadomość
Qba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 11:26   Drutowanie Podocarpusa

Witam,

Posiadam podocarpusa (tego który znajduje się na fotce poniżej). Dużo poczytałem o drutowaniu roślin, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: kiedy należy drutować roślinę (w szczególności Podocarpusa) ?
W jednych źródłach napisane jest że nalezy drutować gałązki kiedy są już dobrze zdrewniałe, w innym miejscu napisano, że należy to robić wtedy kiedy są jeszcze nie zdrewniałem (poniważ są miękkie), a w jeszcze innym miejscu pojawiła się informacja, że należy to robić kiedy są po części zdrewniałe (niestety nie do końca wiem co to oznacza).
Poniżej znajduje się zdjecie mojej rośliny. Proszę o radę czy można drutować, czy też może zaczekać?



Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 21:46   

wydaje mi sie ze takie zielone mogą zostac pocharatane przez drut ale wydaje mi sie ze jakies odciągi mozna porobic, niekoniecznie drutem
 
 
Qba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 22:35   

A czym najlepiej było by wykonać taki odciąg żeby nie pokaleczyć rośliny? Bo myślę że jakaś nić może ównież pokaleczyć. Może jakaś szersza materiałowa taśma (taka z 7 mm szerokości) czy mozę jakaś mało elastyczna guma ?
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 23:00   

najlepiej na miejsce styku nici czy drutu przy odciągach nałożyc jakis kawalek skóry ze starego plaszcza a poznie na to miejsce nalozyc odciąg
 
 
Qba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-19, 23:22   

O - to jest dobra myśl :) Ja właśnie przeczytałem, że czasami można stosować cienki wężyk gumowy, choć wydaje się że lepszym pomysłem byłby faktycznie drut i jakaś osłonka na roślinę. A czy taki odciąg mozan owinaćwokół pnia czy może lepiej wokół doniczki (tutaj zdania były podzielone)?
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-20, 00:02   

wydaje mi sie ze jezeli mialbym wybor miedzy pniem a doniczka to wybralbym doniczke zeby niepotrzebnie nie stresowac:-) drzewka. poza tym mysle ze wezyk gumowy moze sie naciągać i poluzniac odciąg
 
 
Qba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-20, 10:38   

Dzięki za pomoc:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group