Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rhododendron 'Cunningham's White'
Autor Wiadomość
calineczka007
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-13, 21:32   Rhododendron 'Cunningham's White'

Witam jestem p[oczatkująca jesli chodzi o bonsai dlatego tez chciałabym zasiegnac rady czy ta azalia nadaje sie na bonsai .Gdyz dostalam ja od kolerzanki w prezencie.A jesli tak to jaka forme polecacie.Bardzo zalerzy na na szczerej opini z waszej strony i propozycjach co do formowania .Gdyz nie wiem co mam z roślina zrobic przesadzic do wiekszej doniczki ,zredukowac korzenie ,co pozostawic a czego sie pozbyc .
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 17:34   

no wydaje mi sie ze raczej ciekawie sie moze zapowiadac przy prawidlowym pielegnowaniu:) mysle ze drobne prace typu przycinanie narazie wystarczą a korzenie przycinaj przy przesadzaniu nawet jezeli sadzisz do wiekszej doniczki:0 stymuluje wzrost na grubosc:-D acha i juz mozesz przycinac do formy:)
 
 
calineczka007
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 21:12   

Dziekuje za odpowiedz jednak prosiła bym o wskazówki w jakim stylu mam poprowadzic drzewko <chodzi mi o obrazowe pokazanie >Gdyż jestem początkujaca i cierzko jest mi to sobie wyobrazic.Stad tez moja wielka prosba bo osob ktore wiecej dosc sporo na temat bonsai o rade .
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-14, 23:09   

w tym przypadku polecał bym formę miotlastą, ( opis znajdziesz na necie pod nazwą Hokidachi )
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 09:15   

Dla wyjaśnienia, bo Lasek trochę zamotał zdanie: przesadzenie do większej doniczki stymuluje wzrost, nie PRZYCINANIE KORZENI.
 
 
calineczka007
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 10:37   

Witam dziekuje bardzo za odpowiedz na moje pytanko.Rownież myślałam o formie miotlastej jednak zasugerowałam sie jednym z artkułów na internecie iz azalie nie nadają sie do formy miotlastej stad tez moje pytanie
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 13:35   

Jedyne z czego się podobno nie da zrobic miotełki to iglaki :-D Nie wiem bo nie próbowałem jeszcze, narazie hoduje tylko rosliny typu indoor
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-03-16, 22:28   

a wiesz jaki nawoz jest najlepszy do twojego drzewka jezeli nie to ci podpowiem jest to sciolka z lasu debowego wiem bo sam uzywam i jest super , a w tv uslyszalem to samo ze niema nic lepszego od tej wlasnie sciolki :spoko:
 
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 13:07   

ty mowisz o nawozie czy o podlozu??
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-03-22, 21:51   

o mieszance ziemi i tych lisci :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group