Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozyskujemy materiał na bonsai
Autor Wiadomość
RonVanNaPieska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 22:06   Pozyskujemy materiał na bonsai

Szukałem czegoś takiego i nie mogę znaleźć dlatego zakładam ten post.

Chciałbym abyście poniżej opisywali w krótki i jasny sposób jak pozyskać materiał na dane drzewko.

To może zacznę ja...

WIERZBA :)

I - wysiew nasion - metoda ta tyczy się wierzby iwy (Salix caprea), która ciężko rozmnaża się wegetatywnie. Dłuższy opis sobie podaruje bo wątpi eby ktoś był zainteresowany wysiewem :)

II - metoda wegetatywna:

1) Na sadzonki przydatne są silne pędy jednoroczne, dwu- i kilkuletnie. Lepsze są sadzonki sporządzone z dolnej i środkowej części pędów niż z wierzchołkowej. Ucinamy pęd o długości 15-25 cm i średnicy ok 1 cm. Przed wsadzeniem w glębę warto potrzymać go ok 48 godz. w wodzie. Cały zabieg wykonujemy w marcu lub na przełomie marca i kwietnia.



2) Za pomocą krótkich sadzonek zdrewniałych — długości około 5 cm — można rozmnażać cenniejsze odmiany wierzb. Sadzonki takie umieszcza się na zagonach przykrytych niskimi tunelikami foliowymi, w dużym nieogrzewanym namiocie foliowym. Po ukorzenieniu i rozpoczęciu przez roś­liny nowego wzrostu tuneliki się stopniowo zdejmuje i do jesieni uzyskuje okazałe rośliny, przydatne do sadzenia na miejsce stałe.

POSŁOWIE :)

Wierzba jest jednym z najłatwiej romnażających się drzew na świecie (dlatego ją opisałem ;) )awsze miała bardzo wilgotno :)

Czekam na Wasze propozycje :)
Ostatnio zmieniony przez RonVanNaPieska 2007-04-01, 22:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group