Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jałowiec pospolity
Autor Wiadomość
zagz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 08:50   Jałowiec pospolity

Jałowca tego, wypatrzyłem 2 lata temu. Po rozgrzebamiu nebari okazało sie że drzewo posiada bardzo silną i zwartą bryłe korzeniową. W ym roku jałowiec został podkopany a w następnym zamierzam go pozyskać. :roll: Prosba do uzytkowników forum o sugestie co do formy i oczywiście co do pojemnika docelowego. :help:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-01, 09:06   

Widzisz Dominiku , w obecnej formie nic z niego nie uzyskasz , będąc u mnie widziałeś jak przebiega mniejwięcej cały proces zmuszania comunisa do wypuszczania zieleni w niższych partiach rośliny i bliżej pnia , stopniowo przez kilka lat , dopiero wówczas pomyślałbym nad formą , gdy będzie ją z czego robić , bo w chwili obecnej widzę tylko stosunkowo krutki i b. gruby pień i 3 łysawe , acz długaśne gałęzie , niestety czeka Cię kilka lat walki z naturalnymi tendencjami roślinydo łysienia wewnąrz spowodowanymi brakami w naświetleniu , bowiem widzę że rośnie on w dość zwartym drzewostanie , więc po wykopaniu go , gdy dostanie dość dużą dawkę światła i dodatkowo zostanie nieco przycięta zieleń , powinien dość szybko zdecydować się na ratowanie się pączkami śpiącymi i nam w to graj :jupi: ;-) :-D
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
zagz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 20:58   

Ten temat był primaaprilisowym żartem :lol: . Prośba do modów o usunięcie tematu :lol:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-01, 22:03   

Dobre , dobre , nawet uwierzyłem , że porwiesz się na tak wielkie wyzwanie jak wykopanie takiego sagana :lol: :roll: ;-) :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2007-04-01, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 23:20   

Żebyś nie myslał, że nikt nie zauważył ... to ja osobiście nieźle się uśmiałem przy tym poście :) Naprawde dowcip ci się udał :)
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-02, 22:00   

zagz, :prosze: :prosze: :brawo: w twoją stronę. też sie dałem nabrać ( pomyslałem co za "freak" porywa się na takie chaszcze ) pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group