Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
poczatek klon palmowy
Autor Wiadomość
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-04, 08:52   poczatek klon palmowy

Witam

Z tego co widze to dla początkujacego (czyli dla mnie) Klon Palowy to trudne drzewko ale sprobuje. Kupiłem sadzonkę małą, około 30cm bez liści i bocznych pędów. Znajduje się teraz w małej doniczce. W dzień wystawiam ją na jakiś czas na balkon aby sie przyzwyczaiła trochę (nie wiem jak była tzrymana wcześniej). Od czego najlepiej zacząć w tajkiej sytuacji? Mogę dać zdjęcie jeżeli to potrzebne.

Dzięki
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-04, 09:35   

Zacznij od tego by sadzonka wyrosła na dorodne drzewko i nie trzymaj go w domu :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-04, 13:58   

No ok ale cos więcej, nie duzo mi to mówi. Nie znam sie dobrze a chcialbym uslyszec więcej porad od doswiadczonych. pzdr
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-04, 16:20   

musisz zadać jakieś konkretne pytania , nie chcesz przecież byśmy Ci tu książkę od razu napisali , choć niejedna już tu jest , tylko trzeba poszykać :roll: ;-) :-D :lol: :prosze:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-04, 17:11   

Zapytałem, co z takim patykiem najlepiej zrobić obecnie ??
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-04, 22:14   

Co z patykiem :?: Już pisałem , dać podrosnąć i to sporo , ale nie do gruntu i zapomnieć na 10 lat , jak to często się pisze , a do sporawej doniczki , i dbać o niego jak najlepiej , czyli odpowiednio nawozić , raz na rok cięcie korekcyjne dla zagęszczenia (obcinasz długaśne przyrosty , gdzie międzywięźla nadmiernie się powyciągały ) i podlewasz , zimą chronisz przed słonkiem i wiatrem i cierpliwie czekasz , ucząc się w tym temacie jak najwięcej :roll: :-) ;-) :spoko:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-05, 10:58   

Stoi na balkonie. Osłoniłem go przed wiatrem bo nie wygląda najlepiej (trochę sie skrzywił). Czy taka temperatura jaka panuje w nocy nie zaszkodzi mu? kiedy zacząć go normalnie wystawiać z tej osłonki? i czy teraz potrzebuje światła?
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 11:12   

mrozy moga troche negatywnie wpływac na niego bo przeciez w nocy to czasami koło 0 jest wiec moze zadbaj torche o niego
 
 
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-10, 13:57   

Jeśli ta moja sadzonka ma około 40-50 cm. wysokości to skrócić ją teraz czy poczekac ??

pzdr.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-11, 15:05   

Jeżeli poczekasz i skrócisz jesienią to do tego czau pień będzie szybciej grubiał, a jak skrócisz teraz to będzie miał mniej gałążek i pień będzie grubiał w wolniejszym tempie.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-04-11, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-12, 00:01   

Znowu muszę sprostować , to co pisze Michał (ogrodnik) albo tnij teraz , albo na następną wiosnę , skracanie czegokolwiek jesienią nie ma sensu , to właśnie wówczas (jesienią ) roślina najwięsej pęcznieje wyciągając substansje zmagazynowane przez lato w liściach , cięcie wiosenne pobudza roślinę do zagęszczania się , a więc tnąc teraz sadzonkę (pojedynczy patyk) uzyskasz zagęszczenie , ale spowolniony wzrost , najlepiej będzie dać klonowi rosnąć do przełomu czerwiec lipiec , i wówczas skrucić główny pęd wzrostu , ale tak by zostawić 1 cm świerzego przyrostu , to spowoduje masowe wybijanie nowych gałązek , a jednocześnie roślina będzie miała czas sporo podrosnąć :jupi: :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-12, 14:13   

Ja widzę trochę większy sens skracać jesienią niż teraz. Bo teraz pąki już wybiły i to do nich dociera najwięcej soków, które przy przycięciu stracimy.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Iaross
Gość
Wysłany: 2007-04-12, 14:44   

Już obciąlem. Trudno najwyzej troche wolniej bedzie rosnąc. Dzieki za rady !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group