Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Terminy wykopywania iglaków
Autor Wiadomość
Robert B.
Gość
Wysłany: 2006-07-11, 19:37   Terminy wykopywania iglaków

Od połowy sierpnia do połowy września można wykopywać rośliny iglaste,do zimy zdąrzą się ukorzenić.Rośliny iglaste pozornie zakończyły swój wzrost lecz ich korzenie teraz najintensywniej rosną,jest jedno ale nie robi się tego w upały i bryłę korzeniową trzeba zabezpieczyć przed mrozem.pogoda jest idealna w przyszłym tygodniu ostrzę szpadel i na wykopki.Ja z letniego pozyskiwania yamadori mam 100%przyjętych roślin,z których dwie,już jako bonsai, będzie można zobaczyć w przyszłym roku na wystawie w Książu.Moim zdaniem yamadori musi mieć co najmniej 3 lata(wzrostu w pojemniku) aby coś przy nim majstrować!!! Pozdrawiam Robert.B.
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-22, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 19:38   

Robercie pozyskiwałes juz jałowce? Słyszałem ze są z nimi problemy. Jaką proponujesz mieszanke ziemi? Moze byc Torf odkwaszony : żwir : perlit w proporcji 2:1:1?
 
 
Robert B.
Gość
Wysłany: 2006-07-11, 19:39   

Jałowce i nie tylko, ostatnio problemów nie miałem.
Co do torfu i mieszanki jaką ja stosuję pisałem już przy okazji wątku "dziupla"
Robert B.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 19:40   

Mam pytanie.
Czemu sierpień - wrzesien na iglaki a nie wiosna ?
Czy ja źle przeczytałem?
Czy to jest jakis wyjątek ?
:cry: :shock: :oops:
 
 
Robert B.
Gość
Wysłany: 2006-07-11, 19:41   

Nie napisałem,że wiosna jest złym terminem,wręcz przeciwnie.Chciałem podpowiedzieć,że iglaki(oprócz modrzewi)można przesadzać(pozyskiwać)również póżnym latem.Robert B.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 19:42   

Rozumiem rozumiem -zaczaiłem
W takim razie we wtorek ryzykuje -jedno z moich 3 yamadroi iglastych wskakuje do doniczki
Zobaczymy co z tego wyjdzie
:oops:
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-11, 19:43   

Ok to i ja zaryzykuje :-D
 
 
Robert B.
Gość
Wysłany: 2006-07-11, 19:45   

Książki o bonsai to za mało,trzeba poczytać trochę botaniki(fizjologia,anatomia roślin) o szkółkarstwie ozdobnym i leśnym, dendrologia też się przyda.Ale najważniejsza jest praca przy bonsai,bo jak sportowiec chce utrzymać formę musi trenować,tak bonsaista musi codziennie pracować przy swoich bonsai.Nie chodzi o to by codziennie uformować nowe bonsai,czy znęcać się na już uformowanym,lecz o codzienną pielęgnację, obserwację.Analizowanie błędów jakie się popełniło(nikt nie jest nieomylny)i planowanie na przyszłość.Trzeba obserwować drzewa w naturze i zastanawiać się"dlaczego to drzewo ma taki układ gałęzi?co to sprawiło?czy kierunek światła,czy wiatru?dlaczego ten konar jest martwy?czemu na tym drzewie jest dziupla i jak ona powstała?itd.itd..."Pamiętajcie natura jest najlepszym nauczycielem!"
R.B.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group