Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z jaskólkami
Autor Wiadomość
ivy_
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-06-01, 16:38   Problem z jaskólkami

Mój dom oblepiany jest gniazdami jaskółek. Dopóki lepiły je na garażu, nie zwracałam na to aż takiej uwagi. Ale problem zaczyna się nasilać. Początki tych lepianek są nad drzwiami balkonowymi. Cały taras mam zabrudzony odchodami jaskółek. Wiem od znajomego, z urzędu gminy (jest tam kimś od ochrony środowiska), że nie wolno usuwać gniazd jaskółek, ale moje drzewka z tarasu i z balkonu są oblepione jaskółczymi kupami.
Czy jest jakiś preparat, który pomaga pozbyć się jaskółek tak aby im samym nie zaszkodzić ?

[/b]
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-06-01, 19:42   

tak jest moj dziadek powiadal ze za jego czasu to tez niewolno bylo odklejac tuch gniazdek ale ze polak potrafi to gaz musztardowy dziala na wszystko na ptaki na muchy na sasiada :mrgreen: jest skuteczny w 100 procetach ahaha sorki ale jezeli masz jaskolki to niemasz moch i zadnych latajacych owadow to jest plus , kiedys wiezono ze jaskolki przynasza szczescie , bodz cierpliwy i posprzataj od czsu do czasu i ptaszki zostaw w spokoju ,,,,,,, pomietaj one chco zyc tak jak ty
 
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 21:29   

musisz poszukac na necie gdzies kiedys slyszalem ze jest sposob na odstraszenie i wypedzenie jaskolek poprzez jakies tam dzwieki ale nie pamietam jakie... poszukaj na necie a znajdziesz pewnie
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-01, 22:48   

Nie no nie przesadzaj , czyżby było aż tak źle :?: nad moimi drzewkami również latają jaskółki i niekiedy robią na nie to co muszą , nawet nie zwracam na to uwagi , bowiem deszcze szybko to zmywają , no fakt , niekiedy zmuszają mnie do zwrócenia na ten problem uwagi ;-) gdy dostanę taką bombką na same czoło :lol:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Robert Błądek
Gość
Wysłany: 2007-06-02, 12:46   

Witam, ja usiebie w domu w miejscach gdzie jaskółki zaczynaja lepić gniazda przyczepiam folię i problem z głowy, bo powierzchnia jest gładka i jaskółeczka już nie może przysiąść a zwłaszcza błotka przykleić. Jaskółki wtedy szukają innego miejsca.
 
 
ivy_
Gość
Wysłany: 2007-06-02, 15:33   system kolców !!!

Niestety Jacku jest to dość uciążliwe, tym bardziej, że mój synek ma zapalenie skóry, które, podejrzewam, że nasila się przez odchody jaskółek :-(
Właśnie projektant naszego domu zaproponował nam tzw. system kolców :-o , ale nie zdecydujemy się na to, nie chcemy robić krzywdy tym ptakom. Co prawda zapewnia nas, że nic się ptakom nie stanie, ale wydaje mi się, że pomysł z folią będzie lepszy i bardziej humanitarny :-D Dzięki Robercie. Gdyby ktoś znał jeszcze jakiś pomysły ...
Pozdrawiam wszystkich
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 22:05   

to ja słyszalem to samo co Lasek mowił . to jest dzwiek ptaków drapiznych i oo wszystkim. ale z kad to wiąść to nie mam pojecia :p
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 22:21   

moze gdzies mozna kupic takąkasete zamowic na allegro czy coś
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-02, 23:25   

Hmm skoro dziecku szkodzi to już jest większy problem , którym należłoby się zająć , nigdy nie rozpatrywałem tego problemu takimi kategorjami , zrób jak radzi Robert ;-) :-) :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-03, 10:31   

Ivy,ten system kolcow,o ktorym piszesz nie jest niebezpieczny dla ptakow.Jest to rodzaj tynku strukturalnego,ktorego powierzchnia uniemozliwia budowe gniazd jaskolkom.W zadnym razie nie stwarza niebezpieczenstwa zranienia czy zabicia ptaka.Poza tym jest estetyczny i ladnie wspolgra z elewacja budynkow.Oczywiscie pasy folii rownie skutecznie uniemozliwiaja budowe jaskolczych gniazd,sa tanie,ale estetyka ma wiele do zyczenia. :-)
 
 
ivy_
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-03, 12:09   co do systemu

Wiesz Quanita to jednak nie chodzi o tynk, znalazłam coś takiego również w internecie.
a poniżej wymiary systemu:

Szerokość systemu [mm] : 30
Długość kolca [mm] : 120
Liczba kolców na 1 mb systemu : 50
i jeszcze dopisek:Specjalny system przeciw jaskółkom.
jest jeszcze przeciw gołębiom ...

doraźnie użyję folię :-) chociaż to średnio ładne :-D
ponoć jest jakiś środek do spryskania miejsc w których nie pożądane są jaskółki, a może wystarczy chemia domowa .
 
 
Martuula
Gość
Wysłany: 2007-06-11, 22:15   Re: co do systemu

Witam!
Na moim domu też jest nowa tegoroczna elewacja i byłam załamana kiedy dookoła domu zauważyłam zaczątki jaskółczych gniazd i plamy z błota.
Próbowałam zrzucać te gniazda, ale jaskółki się nie zniechęcały. Z torebkami foliowymi miałabym kłopot bo mój dom jest bardzo wysoki.
Dziś w pracy wpadłam na inny pomysł i po powrocie do domu go zrealizowałam i zadziałał!!!
Wiecie co zrobiłam?? Ściągnęłam z netu odgłos jastrzębia, nagrałam go w formacie audio na płycie. Następnie zaniosłam sprzęt grający na poddasze i włączyłam płytkę (zapętlenie, odtwarzanie jednej ścieżki). Działa!!!!! Jaskółki uciekają!!!! Wiem, że przez kilka dni będę musiała po kilka godzin dziennie puszczać tą płytkę (aż jaskółki nie złożą jaj gdzie indziej). Najważniejsze że sposób okazał się skuteczny i elewacja już bardziej nie ucierpi.
Gdyby ktoś chciał spróbować mojego sposobu to odgłos jastrzębia można znaleźć pod adresem http://www.pg.gda.pl/~freitag/ptaki/odglosy.htm
Polecam i życzę powodzenia!
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-11, 22:44   

jai lasek wspominaliśmy o czyms takim:D fajnie ze potwierdziłas . ja osobiście niedawno spotkałem sie z takim samym sposobem ale odnośnie przeganiania ptaków z alei gdzie poprostu było ich zadozo . :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group