Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Buczek
Autor Wiadomość
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-15, 19:42   Buczek

Przedstawiam buczka,ktorego pozyskalam na samym poczatku marca, tej wiosny.Byl najprawdopodobniej pozostaloscia usunietego drzewa.Zrosniety byl ze zmurszalym pniakiem,drobnych korzeni posiadal niewiele,wiec rokowania mial bardzo slabe.Z wygladu byl krepym,bardzo gestym ok 70 cm drzewkiem,jednak ze wzgledu na korzenie,dokonalam dosc radykalnego ciecia.Ma masywne,promieniste nebari,ale jego mankamentem,a moze wlasnie urokiem jest splaszczony pien.Obecne wymiary to obwod przy gruncie troszke ponad 20cm,wysokosc 30cm.Za kilka sezonow,o ile przezyje(a na dzien dzisiejszy ma sie dobrze)rozpoczne formowanie.Na szalony rozrost korony i wielki wybor galezi raczej nie licze,poniewaz jedna strona(tyl) jest blizna po wielkiej ranie i szansa wypuszczenia tam galezi jest raczej niewielka,ale moze sie myle.Dziupla przechodzi na wylot pnia i wymagala sporego oczyszczenia z gnijacej tkanki.Narazie pogrzebalam w niej jedynym dostepnym mi ,bardzo grubym frezem i dlutami rzezbiarskimi.Kto chce,niech rzuci okiem i oceni jego potencjal. ;-)


Sorki Panowie Moderatorzy,ale chyba powinnam to wstawic w Ksztaltowaniu Drzewek,co? :cry:
Ostatnio zmieniony przez Quanita 2007-06-16, 09:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-06-15, 20:19   

wedle mnie to z tego dzewka wyjdzie cos niesamowitego gratoloje materiau ( tylko dlamnie to ostatnie zdjecie to frat dzewka )
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2007-06-15, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-06-15, 20:29   

Przecież ostatnie zdjęcie jest podpisane jako front (czytaj dokładnie) :!:
Ciekawy ten pień i chyba każda jego strona zasługuje na jak największe wyeksponowanie.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-06-15, 20:51   

ups nie doczytalem bo jestem w pracy i tak treoszku sie spiesze
 
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-15, 21:27   

Bardzo mi się podoba, powodzenia w opiece i ksztaltowaniu :-D
 
 
lukis9
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-15, 22:01   

noooo. baaardzo,ale to baaardzo ciekawy material :) strasznie mi sie podoba :) gratuluje no i zycze powodzenia :) jest ok. wlasnie takie roslinki powinno sie pozyskiwac :) jeden z ciekawszych materialow na bonsai jakie wdzialem na tym forum .

aha! czy to trawa rosnie na powierzchni ?? radze ja usunać, trawa powoduje jalowienie gleby,czyli usuwa skladniki mineralne, tak cenne dla drzewka :) pozdrawiam;]
Ostatnio zmieniony przez lukis9 2007-06-15, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-16, 08:12   

To zielone,w misie,to nie trawa,to jakas drobniutka roslinka podobna do mchu lub porostu.Na fotce wyszla jak gesta darn,ale nie jest tego duzo,i jak zauwazylam rosnie na lekko kwasnej ziemie,wiec w pewnym stopniu jest takim phmetrem :-) ,chociaz wyplewic to poletko przed fotka moglam :roll: Moze mial ktos doswiadczenie z tak poranionymi roslinami i wie,czy na tak uszkodzonych fragmentach kory jest szansa na wypuszczenie nowych pedow?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-06-16, 10:00   

Rana w sumie nie jest aż tak wielka, bowiem jeśli nie ingerowałaś w tkankę zabezpieczającą , którą roślina sama wytwarza przy gnijących i mocno zbutwiałych częściach (ciemna , prawie czarna tkanka przy ściance oddzielającej zgniliznę od zdrowego), więc jeśli nuie uszkodziłaś tej ścianki , to rana nawet nie wymagała bardzo zabezpieczenia , jedynie sam odpływ , który musiałaś wykonać sztucznie wymagał zabezpieczenia maścią . Czy roślina wytworzy tam jakieś gałązki to zawsze jest zagadką , bowiem wyłażą one najczęściej zupełnie nie tam gdzie chcemy , jednak i to jest do skorygowania , przy tworzeniu korony od zera (dobrze zrobiłaś z tym cięciem ) . Natomiast roślinki na powierzchni to jest paskudztwo , którego dość trudno się pozbyć , zapomniałem nazwy ale usówaj je zanim zdążą się wysiać , bowiem wytwarzają masę drobnych korzonków , które bardzo konkurują z rośliną :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wiktorr
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-17, 12:08   

To zielone to wygląda na karmnik ościsty Sagina subulata: )Roslinka okrywowa rosnąca u nas szczególnie często w szczelinach między płytami chodnikowymi.Jego odmianę 'Aureabardzo często stosuje się w ogrodach japońskich..także rozsiała sie adekwatnie do tematu i klimatu Bonsai.:P Buk bardzo fajny.Z tego co widze niewysoki jest a prezentuje sie jak okaz starego drzewa rosnacego na słonecznej polanie;D
Ostatnio zmieniony przez Wiktorr 2007-06-17, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-17, 17:31   

Dzieki Wszystkim za opinie i rady.Juz wiem dokladnie,ze ta drobniutka roslinka to karmnik rozeslany.Za jakis czas kiedy bedzie juz z czego budowac korone,nieomieszkam skorzystac z bardziej doswiadczonego oka Jacka,zeby nie schrzanic samodzielnie rosliny(a jak nie wyjdzie,zeby miec na kogo zgonic :lol: ) ;-)
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Znalazlam fotki jakie pstryknelam buczkowi w styczniu tego roku.Tak wygladal w dwa miesiace przed wykopaniem.
Ostatnio zmieniony przez Quanita 2007-06-27, 15:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zagz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-28, 19:00   

O cholerka :cry:
Przechodziłem koło niego kilka razy w roku i też miałem ochote go pozyskać następnej wiosny ;/ .
Uprzedziłaś mnie :roll: :-P ;-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-28, 21:30   

A to peszek !! Mi się już podoba ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group