Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozmnożyć ligustra chińskiego???
Autor Wiadomość
rifresz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-23, 12:38   Jak rozmnożyć ligustra chińskiego???

jak w temacie wypuscil mi dlugie pedy z halezi bo jakis czas go nie przycinalem :) Pedy maja okolo 30 cm moge je uciac i wsadzic do wody zeby wypuscily kozonki a potem do doniczki z ziemia ?? ? Czy z takich pedow nie ma szans zeby korzenie wypuscily??????
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-08-25, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-08-23, 13:16   

warto sprubowac do wody a jak masz wiecej t wyproboj dwa sposoby a drugi do ziemi bedziesz miec wieksze szanse ze ktores sie uda . ja bym tak zrobil
 
 
 
rifresz
Gość
Wysłany: 2007-08-23, 16:21   

tez tak myslelme zobaczymy co powie reszta
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-08-23, 16:57   

ja ukorzeniłem w wodzie sagaretie ale pędy miała znacznie krutsze wiec i z ligustrem powinno się udać tak się to robi na dużą skale ucina się odrosty i ukorzenia a później się sprzedaje jeśli chodzi o wsadzenie do ziemi to też nie jest zly pomysł ale najpierw umaczaj końcówke w ukorzeniaczu znacznie szybszy efekt
 
 
 
jacorex
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-23, 18:15   

ja obciąłem jeden dość długi odrost i włożyłem do wody i po 3 tygodniach jest pełen korzeni, więc zamierzam go posadzić do ziemi. Potwierdzam skuteczność metody :)
 
 
rifresz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 10:55   

oki dzieki dzis poprzycinam roslinke :)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-25, 23:02   

Obie metody są skuteczne,a ligustr dość łatwo sie ukorzenia. Osobiście polecam od razu do ziemi i pod folie, pamietaj jednka że sadzonki nie moga byc zbyt młode. Miejsce cięcia powinno być zdrewniałe, zupełnie zielone pędy nie ukorzenia się.
 
 
Agula76
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 13:09   

Szefie, osobiście ukorzeniłam wszystkie odcięte odrosty. ;-) Zupełnie zielone. Eksperymentalnie:) jutro wrzucę fotkę jak wyglądają :) Te zupełnie ziolone pyrtki z trzema parami liści włożyłam do małej doniczki z bardzo przepuszczalną glebą, ok70% piasku i włożyłam doniczkę do butelki po wodzie mineralnej( przecięta na pół) podlewałam przez otwór z góry poprzez zraszanie.
Wszystkie się ukorzeniły. Niestety nie pamiętam ile czasu, ale ok 1-2 miesiące.
Obecnie jak sadzonki zmężniały ściągnęłam osłonę z butelki.
Pozdrawiam
Aga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group