Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lasek z bukszpanu
Autor Wiadomość
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-08-31, 15:00   

Faktycznie to też sposób ale piszesz "żadne otwory drenażowe" tak jakby one miały zaszkodzić. A wydaje mi się, że nawet byłoby z nimi łatwiej. W związku z tym "żadne otwory drenażowe" znaczy "po co otwory skoro można inaczej?" czy może "otwory pod żadnym pozorem!"?? (jeśli to drugie to dlaczego)
P.S. Ciągle się ucze stąd pytanie, bo skołowałeś mnie tą odpowiedzią.
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-31, 15:02   

Zrobiłem 4 otwory drenażowe i zabezpieczyłem je siateczką, więc z tym nie ma problemu. Resztę bukszpanów zostawię do wiosny i to na bank. Trochę je tylko poprzycinałem aby miały większe szanse tak jak mówiliście.

Ciekawi mnie co to jest ta susza fizjologiczna??? To znaczy, że potrzebuje dużo wody??

Trochę dosypałem mu ziemi bo stwierdziłem, że jest za mało i bawiłem się kamykami dookoła, ale takie rzeczy zostawię sobie na przyszłość. Grunt to drzewka.

Najciekawsze jest to, że jak przyciąłem te zbite kupy bukszpanu na balkonie wyglądają bardziej jak drzewka niż to :-/ :-| :-? :-( , pozostaje tylko czekać, jak coś to zrobię takich lasków więcej na wiosnę i może jakiś się przyjmie. :wow:
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-31, 16:49   

Anarhis napisał/a:
"żadne otwory drenażowe" tak jakby one miały zaszkodzić.

tak i nie. W tak płytkich donicach z tak małą ilością ziemi woda szybko paruje dodatkowo jak bryła się rozrośnie i roślina zacznie rosnąć to już będzie trzeba stać z konewką przy niej. Dodatkowo bukszpany nie lubi suszy a otwory drenażowe powodowały odpływ wody. Chodzi o to, że otwory będą bardziej przeszkadzać niż pomagać w tym przypadku. Wyraz"żadne" pisałem z uśmiechem na twarzy :-)

buxus jest rośliną zimozieloną, a więc podczas zimy roślina normalnie funkcjonuje tylko w mniejszym stopniu, przeprowadza fotosynteze i pobiera wodę z podłoża-no właśnie z podłoża, ale jak pobrać wodę jak jest zamarznięta? Roślina wówczas zamiera z braku wody a nie z zimna (nie bezpośrednio z zimna) i to jest susza fizjologiczna.
Ostatnio zmieniony przez PatrykRadulak 2007-08-31, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-31, 21:11   

A co mogę zrobić w takim przypadku?? Przecież nie będę stał z suszarką:) Rozumiem, że w większej doniczce nie zamarza tak jak w małej i na dole jest woda??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group