Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny - Jakie ma zapotrzebowania?
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 17:31   

to może trzeba pomyśleć o zaopatrzenie się w jakiś porządniejszy drut no a przede wszystkim w jakąś książke bo z tego narazie powinnaś korzystać i nabierać wiedzy zanim do czegoś przystąpisz i nie rób nic pochopnie tak jak było z tym drutowaniem lepiej zapytaj się wcześniej na forum jak nie będziesz czegoś wiedzieć "kto pyta nie błądzi " tutaj na pewno ktoś się znajdzie i ci chętnie pomoże
 
 
 
daria_byd
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 17:50   

Hmm... Chyba tak zrobie... A drogie są książki?
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-05, 18:03   

sprawdz sobie na allegro ja mam harrego tomlinsona Bonsai to dalem 80 zl na allegro stoi jakies 65 plus przysyłka to też kolo 80 cię wyniesie no ale są oczywiście tańsze ksiażki no ale oczywiście mniejszego formatu i mniej stron jest a z czym się to wiąże wiadomo im mniej stron tym mniej wiadomości
 
 
 
daria_byd
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 18:04   

wiem... ale ja wole popatrzec w bibliotekach albo w necie ;)
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-09-05, 20:06   

To co zrobiłaś to nie drutowanie tylko odciągi. Drucik jest cieniutki i bedzie się łatwo wrzynał w korę drzewka.
Następnym razem przed zrobieniem takich odciągów przygotuj sobie np. kawałek dętki aby podłożyć go pod drut i to będzie chroniło korę drzewka przed zniszczeniem takim cienkim drutem. Do ściagnięcia i w najbliższym czasie tylko podlewaj i zraszaj tak jak kolega już pisał. Nie nawóź do wiosny, nie przycinaj, zastanów sie czy masz warunki do zimowania wiąza (info na forum).
Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj ... byle mądre wypowiedzi i książki :p
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-09-05, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-08, 23:03   

Spokojnie ... Dobre książki można znaleźć także tu : http://ksiegarnia.wysylko...ai&kat=&x=0&y=0

Akurat siedzę na stronie tej księgarni, bo zamawiałem inne książki, ale gdzie je zamówisz to bez różnicy na tej stronie masz opis i cenę ...
 
 
daria_byd
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-09, 17:58   

Ja mam pytanie... Jak często powinnam spryskiwać wiąza? U mnie w pokoju jest 75 % wilgoci. codziennie do podstawka dolewam wody, aby parowała ( grzejemy już w piecu )... A wogóle.. czy mam go wynieść na dwór, bo mam taką możliwość :?:
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-10, 20:10   

No wiesz musisz się zdecydować ... Trzymasz go jako indoor czy outdoor ... Jeśli indoor to nie wystawiaj go teraz na dwór, bo nie ma sensu, jest zimno :P Jak temperaturki będą wyższe od 15*C to daj drzewku 5zł i niech idzie na piwo, znaczy nawóz xD ... Natomiast jeśli jako outdoor możesz go wywalić na dwór i czekać, aż przejdzie w stan uśpienia, a następnie, naprawdę mocno go zabezpieczyć, przed mrozem i zostawić na dworze, albo wywalić na strych koło okna, jeśli strych nie jest ogrzewany ... Jeśli ma być zimowany to po prostu trzeba znaleźć dla niego chłodne miejsce, gdzie mrozy poniżej -10*C go nie złapią ... Lub naprawdę mocno zabezpieczyć. Jeśli ma mieszkać w domu, to czekaj, a wiosną gdy już będzie po przymrozkach to wywal go na dwór i niech tam sobie mieszka do jesieni, a później zabierz go do domciu :P

Spryskiwać możesz kilka razy dziennie, ale 2 razy, a nawet raz spokojnie wystarczy ... Systematyczność nie jest, aż tak istotna, deszcz nie pada przecież zawsze o tej samej porze ;) Mówiłaś o tym, że dolewasz wody do podstawka, aczkolwiek mam nadzieję, że nie do podstawki drzewka, mówiąc inaczej, lustro wody, nie dotyka dna doniczki ? Jeśli dotyka, korzenie drzewka nie dostaną powietrza i mogą zacząć gnić ...
Ostatnio zmieniony przez Senemorion 2007-09-10, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group