Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2007-09-26, 18:59
ReGe.peace___starch przed zima...
Autor Wiadomość
rege
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-09-25, 23:21   ReGe.peace___starch przed zima...

Witam hobbystow ;)
Jestem z Dąbrowy Górniczej, od polowy sierpnia posiadam Wiąza Drobnolistnego, ktorego dostalem na 25 urodziny. Jestem pod wrazeniem tego pieknego okazu, lecz boję sie , ze nie bede w stanie go utrzymac...nie chodzi tu o pielegnację lecz o nadchodzaca zime ;/ ...
Czytam i czytam i coraz bardziej sie stresuje...
Ludzie tu pisza a roznych metodach zimowania tego drzewka ( w zalezności od warunkow jakie moga mu zapewnic ). Ja moge albo zimowac go w domu albo na balkonie. Do tej pory nie wiedzialem na ktora z tych opcji mam sie zdecydowac. Postanowilem, ze ta zime bedzie stal w domku a podczas niej sklece jaka skrzynke ze steropianu z okienkiem na jednej scianie i tam wlaze serrise, ktora rowniez mam od niedawna, okladajac ja kora ziemia i steropianem. W to wszystko wloze termometr i zobacze jak sie ma temp. w srodku do tej na zewnatrz.
I tu mam jedno pytanie....CZy znalazl sie jakis smialek, ktory swoj okaz zimowal w podobny sposob i tenze okaz przezył ?? ?
( mowa o skrzynce i balkonie)
Jesli przeglada to forum osoba zajmujaca sie "swieżakami" to prosze o jakies wiesci na ten temat.
Dzieki.peace
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-26, 15:39   

Tu możesz poczytać na temat wiązów http://www.bonsai.org.pl/...e1bb23e3a8390e. A zimowanie serissy na dworze (tak mi wynika z Twojej wypowiedzi ) raczej nie jest dobrym pomyslem, to gatunek do wnętrz.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 17:08   

Serrisę można świetnie załatwić w temperaturze poniżej 10C ;) Trzymaj ją na parapecie, także zimą ;) Ewentualnie latem można ją wypuścić na spacer xD
 
 
rege
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 11:28   

Dzieki za info...
Serrisa to, że tak powiem, dzrewko doswiadczalne...to ono dostarczyc ma mi wiadomosci o warunkach panujacych zima w tej skrzyni ze steropianu ktorej jeszcze nie zrobilem ;/
Jesli bedzie tam odpowiedzni temp. to na drugi rok wyladuje tam Wiaz...a tak na marginesie to wyczytalem w ksiazce ze Serrisa zima zimuje w temp. 2-8 st. celsjusza...zobaczymy.peace
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-09-28, 13:18   

Niewiem co to była za książka ale obawiam się, że albo Ty się pomyliłeś albo ta książka albo omawiana jest tam jakaś europejska odmiana serissy (o ile taka istnieje) a nie foetida. Serissy po pierwsze się nie zimuje (w naszym polskim znaczeniu tego słowa) a po drugie temperatura minimalna zimą dla niej to 12-15 st. C.
Piszesz potem o wiązie - on owszem mogłby w tej skrzyni zimować ale jeśli chcesz zobaczyć serisse na wiosnę to zostaw ją w domu na oknie. Powodzenia
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
rege
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 20:37   

Jeszcze raz sprawdzilem , pisze dokladnie : " Zimą w temp. 2 - 8 st. ". Ksiazka nosi tytuł " Bonsai z roslin pokojowych ". Jest autorstwa dwoch panow : Horst Stahl , Helmut Ruger.
i dotyczy to serrisy foetida. Dzięki za zainteresowanie. peace
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group