Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konewka do bonsai ...
Autor Wiadomość
Andrzej
Gość
Wysłany: 2007-08-07, 20:42   opryskiwacze

yoker .pl napisał/a:
a ja firmy kwazar jest nie do zajechania ten duzy do pryskania duzych powieszkni ogrodowych i taki maly do domu . naprawde pozadna firma polecam :drunk:

Ja o opryskiwaczach Kwazar mam raczej złe zdanie. Miałem mały opryskiwacz Kwazar i po roku musiałem go wyrzucić. Psuł się bez przerwy. Kupiłem opryskiwacz Marolex: Master 2000 i Profession 7. Jestem z nich bardzo zadowolony. Pierwszy raz słyszę by siadały przy nich jakieś sprężyny. Ma go u nas dużo działkowców i nigdy nikt na produkty marolex nie narzekał.
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-07, 21:11   

Może to jest jak z innymi rzeczami, zależy jaki się egzemplarz trafi :-)
 
 
Justys245
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-08, 08:51   

Jeśli chodzi o opryskiwacze Marolex to posiadają w swojej ofercie o wiele więcej modeli opryskiwaczy niż było tu mówione, np. opryskiwacze plecakowe są o wiele bardziej zaawansowane technicznie niż kwazar, a mały opryskiwacz tej firmy posiada pełną regulację wylotu i można sobie regulować jak tylko się chce. Myśle , że jak ktoś nie wie dokońca to może niech się nie wypowiada, ponieważ wprowadza tylko w błąd użytkowników forum.
Pozdrawiam
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2007-08-13, 12:57   

Jak w temacie "Konewka do bonsai"nie służy do opryskiwania lecz do podlewania. Ten kto trzyma drzewko w akadamie i miał okazję podlewać zwykłą konewką i konewką jak w temacie ten wie jaka jest różnica. Cena oczywiście jest drogo tak samo jak z drutem czy narzędziami. Może wypowie się ktoś bardziej z doświadczonych i opisze jaka jest różnica chociażby w używaniu taniego miedzianego drutu a aluminiowego i droższego.
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-08-19, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 12:26   

Może was zaskoczę ale ja używam konewki, którą sam zrobiłem z ............ papieru.
Popatrzyłem, poszukałem, poczytałem w necie i od 4 lat używam papierowej konewki do podlewania.
Uprzedzając wasze wątpliwości dodam, że konewka jest zaimpregnowana przed wilgocią, tak więc nie ma szans aby się rozpadła. ;-)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-24, 14:05   

może umieść gdzieś frojekt tej konewki i może ktoś skorzysta i tez sobie stworzy takie cosik
 
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-26, 20:59   

Projektu mówiąc szczerze nie mam, jechałem na 'żywca', hehehe.
Podam może co wykorzystałem do zrobienia konewki:
1. opakowanie od wody toaletowej (metalowe),
2. słomka,
3. papier (gazeta, maszynowy, itp)
4. kartki z bloku technicznego
5. klej (wikol)
6. iglicę od robienia na drutach.
7. drukarka.

Jak będę miał możliwość, to w następnym poście umieszczę zdjęcie tej konewki, żeby nie było wątpliwości
;-)
 
 
kajetan
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-10-17, 23:18   

W końcu załatwiłem aparat i oto konewka z papieru
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 00:19   

ciekawa... tylko jakz uzuciem i przedstaw nam technologie tworzenia...
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-18, 15:19   

no całkiem całkie ale przydało by się jeszcze sito na przodzie tak jak w konewce bywa
 
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 19:58   

hehehe...... sitko powiadasz, hmmm, no cóż mogłem wkleić kawałek pończochy.
Technologia stworzenia prosta jest jak konstrukcja cepa.

Wziąłem metalowe opakowanie od jakiejś wody toaletowej (w tym przypadku owalne) i zacząłem oklejać je papierem. Pierwsza warstwa stworzona była z jednego kawałka, kolejne to naklejanie pasków pionowo a następnie poziomo. Ile warstw ma ta konewka......... nie pamiętam. W między czasie wyciąłem z tektury kilka owalnych krążków, z dziurą po środku (połączenie szyjki wylotowej z konewką), wyciągnąłem metalową formę, po czym wyciąłem otwór w samej konewce. Poprzylepiałem krążki w odpowiednim miejscu i odpowiedniej kolejności (krążki zmniejszają się) a następnie zamocowałem szyjkę wylotową w dziurze powstałej przez przyklejanie krążków. Szyjka wylotowa powstała po przez nalepianie kawałków papieru na słomkę.
Tak powstałe ustrojstwo oblepiłem jeszcze kilka razy skrawkami papieru a na końcu wydrukowałem ostatnią warstwę z grafiką.
Po wyschnięciu papierowej konewki nalałem do środka farbę (jak najmniej toksyczną) i wylałem ją przez dziubek i tak dwa razy. Następnie całość opryskałem lakierem bezbarwnym.
I wyszło to co wyszło.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-18, 20:09   

nie no spoko :spoko: . sam wpadłeś na ten pomysł czy ktoś ci go podrzucił ??
 
 
 
kajetan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 20:27   

Pomysł ze zrobieniem konewki w taki sposób podsunęła mi moja nauczycielka ze szkoły podstawowej. Kiedyś bardzo dawno temu na lekcji plastyki robiliśmy pacynki, w podobny sposób jak tą konewkę. Naklejaliśmy kawałki gazety na żarówkę (była to główka pacynki) a z plasteliny robiliśmy nos, uszy itp.
Tak więc po wielu latach przypomniała mi się ta sytuacja, którą wykorzystałem do zrobienia konewki.

hehehehehe, nauka nie poszła w las

MOD: Edytyj posty :!:
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-10-18, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-18, 21:04   

teraz możesz nawet na tym zarobić . wystarczy jak założysz prywatną firmę , a klijentów i kasy będziesz miał w brud . jak chcesz to mogę zostać twoim wspólnikiem hehehe :lol:
 
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2007-10-25, 14:31   

i sprzedawać na allegro

ADMIN JR: ...no i na tym Panowie proponuję zakończyć rozmowy byznesowe. Bo będą cięcia :lamer:
;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group