Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Doniczka dla wiąza drobnolistnego
Autor Wiadomość
maks
Gość
Wysłany: 2007-04-03, 21:30   

http://www.studiobonsai.p...kcesoria-3.html na tej stronie znajduje sie siateczka na dno doniczki bardzo tania (6 zł) i duzo jest jej. to bardzo dobra strona. kupiłem z niej ksiązke pod tytułem "bonsai - to moze być proste" więc polecam. jakby co rzeczy dochodzą około 2-3 dni roboczych.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-03, 21:32   

lasku żeby to o siateczkę chodziło :D Zadzwoniłem do nich i chciałem złożyć zamówienie ... Kazali mi napisać mailem , napisałem , później zadzwoniłem znowu , powiedzieli że odpowiedzą ... Ile można czekać ? Później znowu zadzwoniłem ... Dajcie spokój ;p

Co wymiary ? Mój wiąz już w tej wygląda jakby go ścisnęli :D Mam pewien pomysł więc większa doniczka się przyda ;) Powiedzcie czy pasuje :)
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-03, 21:43   

http://allegro.pl/item181...ceramiczna.html troche wieksza a moim zdaniem bardziej pasuje
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-04, 11:02   

Lasek najpierw piszesz, że tamta jest za duża, a potem proponujesz jeszcze większą donicę :!: Zastanów się co Ty piszesz.
http://www.allegro.pl/ite..._podstawka.html
ta chyba byłaby odpowiednia.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-04-04, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-04, 19:13   

Ogrodnik zamówiłem ;) Zobaczymy co będzie jak przyjdzie . Póki jeszcze mam czas do wykonania przelewu to powiedzcie lepszy będzie zielony czy brązowy ? :D Wiem , że jestem upierdliwy ...
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-04, 19:38   

wiem ze jest wieksza ale niewiele poniewaz Senemorion powiedzial ze ma paln i ze moze byc wieksza to podsunąłem mu pomysl. poprostu:::::
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-04, 21:58   

Ja bym wziął raczej brązową.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-04, 22:04   

No to ja raczej też :D Dzięki wszystkim za pomoc :brawo: :D Jak już doniczka przyjdzie a wiąz będzie przesadzony to puszczę foty (rewelka to nie będzie ;) W końcu to moje pierwsze bonsai )
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 15:21   

narazie pierwsze... i mam nadzieje ze to poczatek hodowli. pozdrawiam i czekam na fotki po przesadzeniu
 
 
suhhar
Gość
Wysłany: 2007-04-30, 19:05   

Senemorion i jaka wybrales doniczke ? wrzuc jakies foty bo swojego wiaza bede przesadzal ale jeszcze nie wiem do jakiej donicy. Pozdrawiam
 
 
iza
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-12-04, 22:29   

sluchajcie jak juz tak rozmawiacie o doniczkach...to mam pytanie.gdzie mozna kupic doniczki w Lodzi???nigdzie nie znalazlam na forum info wiec bylabym wdzieczna za pomoc:)pozdrawiam!!!! :]

ADMINjr: Takich informacji szukamy w poniżej podanym wątku. Tam też pytamy, jeśli niczego nie znajdziemy na temat naszego regionu.
http://www.przyjacielebon...topic.php?t=646
 
 
OKO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 10:19   

Ja orginalną doniczkę w której rośnie mój wiąz mam taką:

Z tego co już doczytałem to radzićie często aby przesadzać do większych doniczek, co rok ma być trochę większa?
W moim przypadku i tak chyba bryła korzeniowa jest dosyć pokażna ale widzę że przez otwory w doniczce zaczynają wyłazić korzenie - na wiosnę go przesadzić, czy tylko przełożyć go tylko do większej doniczki?
Pozdrawiam
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-01-22, 10:23   

Najlepiej na razie do szerszej (misy) tej samej lub mniejszej głębokości.
A tak poza tym to fajna sztuka z tego wiąza :p
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-01-22, 22:20   

Jedynie szersza , a płytsza donica , przed przesadzaniem jedynie odetnij nożem 1/3 wysokości bryły korzeniowej , bez rozczesywania jej , jedynie możesz lekko rozluźnić boki i spód pozostałej bryły :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group