Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 21:47
29-30.03 warsztaty w Poznaniu
Autor Wiadomość
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 23:07   29-30.03 warsztaty w Poznaniu

jak obiecalem to macie ;) garsc zdjec, rewelacyjne nie sa bo ja sie na fotografii niestety nie znam :( porozjasnialem na sile i momentami wylazlo to niezbyt estetycznie (poprawie pozniej, dzisiaj mi sie juz nie chce, a na nastepne spotkania bede taszczyl lampe blyskowa ze soba).

(klikac na fotki, to beda wieksze)






























zasadniczo to chcialbym podziekowac Robertowi i Jackowi za organizacje i dzielenie sie wiedza. kontakt na zywo i zobaczenie jak wyglada proces (skrotowo bo skrotowo, ale jednak!) wstepnego ksztaltowania jest bezcennym doswiadczeniem :) naprawde jestem zachwycony :D

wielkie dzieki za mila i ciepla atmosfere :spoko: :)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-03-31, 22:31   

Ze swej strony również dziękujemy za wspaniałą atmosferę , bowiem bez wzajemnej relacji , nie udało by nam się tego osiągnąć i to odnosi się do wszystkich , myślę że pomimo ograniczeń czasowych udało nam się coś niecoś Wam przekazać . :roll: :-) ;-) Co do formowania modrzewia to starałem się pokazać uczestnikom warsztatów , że z roślinami należy postępować zdecydowanie , a jednocześnie nader ostrożnie planować dalszą drogę rośliny . Owy modrzew ma jeszcze 2 możliwości dalszego formowania związane z dalszym rozrostem konarów , w miarę ich wzrostu jest możliwość usunięcia 2 od dołu i przy minimalnej zmianie frontu i kąta nasadzenia uzyskamy roślinę o wiele smuklejszą , niestety ograniczenia czasowe o których wspomniałem (mieliśmy salę tylko do 16,00) nie pozwoliły mi na dopracowanie korony drzewa , jednak ogólny zarys pierwszego formowania został uzyskany . Drzewo na jego drodze czeka jeszcze sporo zmian i pracy nad jego formą przede mną , już myślę nad tą drugą wersją z usunięciem tych pierwszych 2 konarów i dodatkowym pochyleniem go na lewo , doda to sporo dynamiki drzewu ;-) :spoko: :jupi:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
lukipredator
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-01, 16:36   

szkoda, że nie dysponowałem funduszami na te warsztaciki... pewnie bym się czegoś ciekawego dowiedział... może kiedyś...
jeśli chodzi o zdjęcia to nie są takie złe... w sumie to liczy się chyba to co jest na tych zdjęciach a nie jakość wykonania zdjęć...
gratuluję owocnego spotkania...

:spoko:
Ostatnio zmieniony przez lukipredator 2008-04-01, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
athshe
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-01, 18:07   

o rzesz kurde :-o
Ja chcę na warsztaty...
Ktoś wie, czy w kujawsko-pomorskim coś się nie zapowiada?? Bardzo bardzo chcę (zanim zobaczyłam zdjęcia to chciałam, teraz muszę po prostu)
 
 
Małgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 14:36   

Ja też tam byłam, miód i wino piłam ;-) , żartuję oczywiście, herbatkę popijałam i drzewko drutowałam.
Wrzucam parę fotke z poszczególnych etapów życia naszych drzewek....

Jacku i Robercie - dzięki za przekazanie części tajemnej wiedzy gumisiów :prosze:
Ostatnio zmieniony przez Małgosia 2008-04-03, 14:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group