Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
proszę o oględziny
Autor Wiadomość
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 11:56   

co rozumiesz Jacku przez pojęcie -sztuczne na max? czyli te 24 watowe mogą być za małe tak? ;/ to co by było najlepsze by podtrzymało moją roślinkę przy życiu ?- póki nie wymyślę coś bliżej okna? tylko nie kosmicznie drogie!!!!!!!!muszę w końcu coś zainstalować, bo ją szlak trafi i co wtedy -uschnę razem z nim chyba :!: wogóle to chciałabym sie wybrać na jakieś warsztaty, ale nie mogłam znaleść nic w trójmieście :-x
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 13:23   

jeszcze jedno pytanko , mam nadzieje że was nie zirytuje za bardzo ;-) nie mogłam znaleść na nie odpowiedzi :roll: SKRACAMY KORZENIE ROŚLINCE BY.......???? :-/ szybciej rosła tak? :oops: :-D
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-12-30, 22:12   

bea0505 napisał/a:
SKRACAMY KORZENIE ROŚLINCE BY.......???? szybciej rosła tak?
nie , to raczej ma odwrotny skutek , spowalnia w poczatkowej fazie . przycinanie korzeni pozwala na wypuszczenie nowych , blizej pnia , czyli za pomoca przyciania tworzymy bardziej zbita bryle korzeniowa
 
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 00:28   

Pawle ,bardzo dziękuje za objaśniającą wypowiedz! :-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-12-31, 01:27   

Tak Paweł ma rację ale tylko połowiczną , lub inaczej to ujmując , jednostronną , bowiem z drugiej strony patrząc , nie jest możliwe utrzymanie rośliny we wciąż takim samym , choć dopasowanym pojemniku , bez skracania korzeni , poprzez ten zabieg , skracanie i wyczesywanie , stwarzamy roślinie tzw. przestrzeń życiową , do rozwoju nowych korzeni , poprzez co umożliwiamy jej rozwój ogólny , co powoduje i szybszy przyrost masy zielonej i jednoczesny rozwój bryły korzeniowej w odpowiednim kierunku . Przykładem może być porada z niemal wszystkich mądrych książek o bonsai , zastanówmy się nad prostym opisem przesadzania "młode rośliny przesadzamy co roku , starsze , uformowane , powyżej ok. 10 lat co 2 , a nawet co 3-do 5 lat " , dlaczego tak tam jest napisane i na pewno nie jest to wyssane z palca :?: Hmm , bowiem młode rosliny powinny się jak najszybciej rozwijać , rosnąć , a starsze , juz uformowane , po prostu mają tylko zachować witalność i uzyskane w nich juz piękno :jupi: :-) ;-) :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 01:42   

i to sie nazywa fachowa odpowiedz !! !!!!!!!!!!!!!!dzięki Jacku ! a czy jest ci wiadomo gdzie w trójmieście są jakieś warsztaty bonsai,, bo szukam i nie moge znależć :cry: ..książkę też kupię na dniach ! ale mam problem z tym oświetleniem sztucznym :-|
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-12-31, 01:49   

szukaj kontaktu z Krzysiem , jeśli nie on , toi wiem , że jest w Twojej okolicy sporo zaawansowanych bonsai-istów , którzy mogą udzielić Ci wielu rad , swego czasu był tam wspaniale rozwijający się ruch bonsaistów , nawet zorganizowali kilka wystaw , ale kontakt mi się urwał :cry: nie wiem co z nimi dzieje się na dień dzisiejszy , ale wspomnę tylko że byhttp://www.bonsai.sopot.pl/index1.htmlm na pierwszej z nich i było wspaniale :jupi: a oto link , który być może w czymś Ci będzie pomocny
http://www.bonsai.sopot.pl/index1.html

a jeśli nic z tego nie wyjdzie to przecież masz mnie , jest dość daleko , ale ja także mam daleko do Wrocka :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-12-31, 01:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 02:05   

hahah mam ciebie -tak wirtualnie ,a to nie to ja bym chciała by ktoś obejrzał na żywo moje drzewko i doradził co i jak jak go dalej formowac ,i jak bede kombinowac z tym Beniaminem to też bym chciała pod fachowym okiem ,a po za tym sam ty( a może i nie ty :-| ) pisałes ze zadna książka nie odda tego co warsztaty :cry: a ta stronka z Sopotu -super próbowałam na nia wchodzic codziennie i była ,,nieczynna,,a dziś prosze ,,działa,, -jak istnieją to bede sie do nich dobijać :jupi:
ps.nadal martwi mnie oświetlenie nie moge nic dobrać żarówka ok ale nie ma takiej lampy wysokiej ,ech :-x
POZDRAWIAM!
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-03, 18:01   

czemu te ostatnie posty zostały skasowane? :oops:

ADMIN jr: powtarzasz te same informacje w innym wątku. Kolejna sprawa: Więcej cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź. Zwroty "A czemu nikt mi nie chce pomóc", nic nie dają i są niemile widziane. Poza tym działasz niezgodnie z zasadami forum - jeden wątek jedno zagadnienie. Dlatego właśnie posty zostały skasowane. Poza tym naucz się edytować posty, bo piszesz jeden pod drugim. Ktoś to musi potem sprzątać.
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-03, 18:26   

na pewno masz racje nie wiedziałam ze tak to wygląda , jestem ,,zielona,, na forum ,bardzo rzadko zaglądam do internetu bo nie mam na to czasu a tu sie zarejestrowałam dlatego by uzyskać pomoc -niecierpliwa ,to fakt -jestem ,jeśli coś jest dla mnie cenne i coś sie z tym dzieje a je nie wiem co robić to mogłam być faktycznie ,,ponaglająca,, ale żeby od razu kasować ? ... pytałam czy mogę tu wrzucić zdjęcia drzewka jak teraz wygląda ,gdy już zgubiło połowę liści ,brak odpowiedzi oznacza że nie ?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-01-03, 19:07   

Myślałem że sprawa jest oczywista ale widze że nie.

Otóż beo problem wziął się nie z Twojej nieznajomości internetu czy komputera tylko z faktu, że nie przeczytałaś uważnie listu jaki do Ciebie przyszedł na prywatną skrzynkę (PW)zaraz po rejestracji oraz nie zapoznałaś się z regulaminem forum, który określa zasady postępowania we wszystkich przypadakch dotyczących uczestnictwa w forum. Rejestrując się na tym forum wyraziłaś jednocześnie zgodę na to, że będziesz go przestrzegać. Przypominam jednocześnie że:


6.3 Jeden wątek – jedno zagadnienie
Użytkownik forum powinien ograniczyć się w jednym wątku do jednego wąskiego zagadnienia. Należy również sprawdzić przed napisaniem nowego wątku czy takie samo zagadnienie nie było wcześniej poruszane i nie istnieją już na nie satysfakcjonujące odpowiedzi.

10.1 Usunięcie postu bez ostrzeżenia
Jest następstwem: złamania punktów 9.1, 9.2, 9.4 dotyczących umieszczania w postach niedozwolonych treści lub materiałów, niewłaściwego zastosowania pkt 6.5 dotyczącego podczepiania się pod istniejące wątki. Post przesuwany jest bez ostrzeżenia, do kategorii "Śmietnik", a moderator lub administrator umieszcza w nim uzasadnienie swojego postępowania. Jeżeli post jest pierwszym w wątku, usuwany jest cały wątek.

10.2 Usunięcie wątku bez ostrzeżenia
Wątek z pytaniem zostaje usunięty bez ostrzeżenia w przypadkach gdy pozostaje bez odpowiedzi lub gdy jedyną odpowiedzią jest podanie linku do innego wątku, artykułu na forum. W pierwszym przypadku wątek zostaje przesunięty do kategorii "Śmietnik" i skasowany po upływie minimum 20 dni od daty jego utworzenia, a w drugim - po upływie minimum 10 dni od daty jego utworzenia. W pierwszym poście usuwanego wątku moderator lub administrator umieszcza informację: "Wątek bez odpowiedzi, patrz pkt 10.2 regulaminu" lub "Wątek z linkiem, patrz pkt 10.2 regulaminu". Bez ostrzeżenia mogą być również usuwane wątki łamiące pkt 6.3, czyli zasadę ograniczania się w jednym wątku do konkretnego zagadnienia lub nie zadawania pytań, na które odpowiedzi niejednokrotnie juz padły.


Zapewniam Cię, że nie jest to do mnie przyjemne, usuwać posty i wątki. Musisz jednak zrozumieć, że po to zostały pewne zasady ustalone aby forum było wygodniejsze dla wszystkich. Wiele osób nie idzie na łatwiznę i nie pyta od razu o wszystko, tylko szuka po wątkach informacji zanim coś napisze, i chwała im za to. Każdy zbędny post w wątku to wydłużenie czasu poszukiwania informacji na konkretny temat przez takiego szukającego. Dlatego właśnie my moderatorzy, mamy tu taki a nie inny system że posty bez wartości dla tematu przewodniego staramy się usuwać. Twój wątek już z założenia jest problematyczny bo nie jest monotematyczny (zasadniczo był do skasowania od początku, jednak staramy się być pobłażliwi dl apoczątkujących, póki nie załapią zasad forum). Przypomnę tylko, że pytasz jednocześnie: o ogólną opinię(temat sam w sobi ebardzo szeroki), czy drzewko jest chorowite, czy donica nie jest zbyt głęboka, czy wygląda na młode lub stare. Teraz chciałaś rozpocząć dodatkową dyskusję o chorobie/problemie który napotkałaś na swoim drzewku, mimo tego że i tak napisałaś nowy wątek z identycznymi informacjami. Na to już nie pozwolę i odsyłam Cię do dalszego prowadzenia dyskusji (i wklejania tam zdjęć problemu jaki napotkałaś), do wątku który sama stworzyłaś:

http://www.przyjacielebon...ighlight=#37524

Uszanujmy tym samym nawzajem nasze potrzeby
Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości. :-)
 
 
bea0505
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-03, 19:39   

racja ,racja i jeszcze raz racja !! ! przyznaję sie bez bicia -NIE CZYTAŁAM listu :oops: :prosze: proszę o wybaczenie :roll: ,poprawię sie i jak znajde chwilkę -dzisiaj wezmę sie za przeczytanie :-D :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group