Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: JAŁOWIEC CHIŃSKI
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-15, 16:53   Historia drzewka: JAŁOWIEC CHIŃSKI

( Wątek z 30.08.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

To jest historia mojego jałowca chińskiego. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: JAŁOWIEC CHIŃSKI"
===========================================================


Dokładnie rok temu kupiłem dwa dość duże jałowce chińskie. Jeden niestety po zimie poczuł się źle i zszedł. To jednak zmotywowało mnie do zabrania się za ten drugi. W pierwszy dzień po czasie kiedy myślałem co z nim zrobić oczyściłem gałęzie i zadrutowałem te które tego wymagały. Na drugi dzień nadałem gałązkom formę jaką widzicie na zdjęciu (no prawie, bo kilka poprawek jeszcze zrobiłem). Niestety jak wiecie nie mam cyfrówki i nie miałem możliwości robienia zdjęć w czasie pracy. Materiał początkowy mogę jedynie opisać: bardzo gęsty w najbardziej popularnym wśród iglaków ogrodowych kształcie kropli wody. Zamieszczam dwa zdjęcia. Na pierwszym widzicie dziurę w koronie drzewka:


Dziura ta w przyszłości zarośnie tak, że powstanie jedna duża chmurka.
Na drugim zdjęciu drzewko zostało nieco przesunięte, przez co korona bardziej przypomina zamierzony efekt, jednak dolna gałąź z tyłu zupełnie się schowała:


Drzewko ma około 40cm wysokości i dość gruby pień. Dokładne wymiary dołożę po zmierzeniu.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-31, 22:23   

Tak wyglada teraz (31.10.2007).

Brak pomysłu spowodował, że tej wiosny wycinałem po troszku to co mi sie niepodoba i niewiele zostało :]
A w planach jest pozostawienie tylko tej zadrutowanej gałazki. reszta martwa. Zobaczymy co przyniesie wiosna 2008, mam nadzieje, ze już bedzie widać to co zaplanowałem, bo wreszcie jakaś wizja jest :] , jaka chyba widać...

[dodano 3.11.2007]
Żeby nie było watpliwości, na zdjęciu pokazuję tylko linie przyszłego pnia, reszta nie była ruszana i nabiera zielonego :)
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-11-03, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-09, 18:53   

Tegoroczne fotki, pierwsze układanie. W tym roku dostanie dużo amu papu na rozpęd i zobaczymy co będzie za rok.
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-03-09, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-22, 21:15   

Aktualne foty. Lepsze wrzucę jak będzie ładna pogoda i czas na pstrykanie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group