Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Glicynia chińska dla zielonej
Autor Wiadomość
Yoshi
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-04-17, 18:22   Glicynia chińska dla zielonej

Witam,
robię wstępne rozpoznanie dla mojego pierwszego drzewka bonsai. Po drodze eliminacji doszłam do wniosku, ze chciałabym mieć glicynię chińską. Czy to dobry wybór dla początkującej? Czy nadaje się do hodowli 'indoor'? Jest to pnącze, co będę musiała zrobić by przybrało kształt drzewka bonsai? Czy znajdę gdzieś jej sadzonkę czy muszę zaczynać od nasionka?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję. Proszę jednocześnie o wyrozumiałość :)
 
 
mariorypin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-17, 21:53   

Może gdzieś dostaniesz Glicynie, ale z nasionka powiem szczerze że rośnie jak burza. Posadziłem w weszłym roku nasionko, no i już chyba będzie miała coś ok 0,5 metra wysokości. Też jestem poczatkujący, ale mam nadzieje ze z mojej roślinki uda mi sie coś wychodować ładnego. Jest już część jej zdrewniała, zeszłoroczny przyrost, no i ładnie grubieje, szczególnie zaraz ponad ziemią!
Pozdrawiam, no i mam nadzieję że koleżanka podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami tak jak i ja to robię ;) !!
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-19, 07:10   

Glicynia jest pnączem chodowanym na dworze.
Pewnie spodobały ci się zdjęcia drzewek na allegro, tylko musisz wiedzieć, że glicynia z nasionka zakwita po paru a nawet parunastu latach.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
mariorypin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 13:29   

Tak kolego trzeba sie z tym liczyć, wiem o tym, ale pomimo tego zdecydowałem sie na te roślinkę, jest naprawdę piękna, no i z chęcią poczekam aż zakwitnie, mam nadzieję że wtedy już drzewko będzie przypominało bonsai ;) !! a jeśli się nie uda, trudno, trzeba się uczyć, chyba że masz jakiś dobry pomysł na temat innej roślinki. No i szukam osoby z którą na temat innych roślin mógłbym porozmawiać, dowiedzieć się jak z nimi zaczynać, postępować itp.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-04-20, 06:52   

Na forum jest tego mnogo.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group