Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
azalka
Autor Wiadomość
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-07-28, 21:23   azalka

a to taka moja azalka wiek okolo 100 moze wiecej , wszelkie sugestie odnosnie formowania nadawania ksztautu mile widziane , no i przymierzam sie do przesadzenia na wiosne moze macie jakies plany co do doniczki :-D
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2010-07-28, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
komski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-28, 22:42   

Piękna jest! Można wiedzieć ile za nią zapłaciłeś? :) Mi tam się podoba w tej doniczce ;-)
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-07-28, 22:48   

co do ceny to nie wazne donica tokanome ale jest troche wyszczerbiona przy podctawie
 
 
 
rastaman 
roots reggae regga

Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Cze 2009
Skąd: Siemianowice Sląskie
Wysłany: 2010-07-29, 08:48   

jak dla mnie to wystarczy dobrze poprzycinać i będzie rewelacja a donica to trochę za wysoka tak mi sie zdaje ale ogólnie super widać że koszty sie nie liczyły bo i tak sie opłacało drzewko w niezłej formie miłe dla oka tak więc też postać utzymuj nadal a będzie super ;) pozdro :jupi:
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-07-30, 21:39   

napisze tak koszty co do wieku rosliny to sa znikome , praca jaka jeszcze musze wlozyc to inna sorawa , wiadomo ze galazki musza dzielic sie na 2 . nie krzyzowac sie nie bylo tak wiele takich bledow ale sie zdazyly drobne jakies galazeczki , nastepna sprawa to przeswietlenie rosliny i wycinanie martwych galezi wewnatrz rosliny troche ich bylo , tak wiec wedlog mnie do doskonalosci wiele jej nie brakuje maly retusz poprawienie chmurek oczyszczenie nebari .Mam na czym pracowac wiec pracuje . Chcialem Wam pokazac ze bonsai to nie tylko wiazy karmony czy tez fikusy to cos wiecej ,< jedyne fikusy nadajace sie na bonsai i majace takie cechy sa to fikusy Woga on wie co robi dzieki niemu sam rozgladam sie za fikusem >
pozdrawiam i nadal czekam na Wasze propozycje odnosnie formowania rosliny wiadomo to tylko foto ale zawsze mozna cos poprawic wiec zapraszam do malowania virtowania czy tez pytan . Milej zabawy
 
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-07-31, 00:23   

[quote="rastaman"]jak dla mnie to wystarczy dobrze poprzycinać i będzie rewelacja
Jestem za :spoko: A co do dalszego prowadzenia to ciężko jest coś zmienić tak od razu po stu latach ;-)
 
 
Maciej Chochla
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-01, 20:19   

zrób zdjęcia z drugiej strony.. moze bedzie fajniejszy front...?

donica.. moze cos Grobelnego.. ? Na jaki kolor ma kwitnąć ta azalia ?
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-08-01, 21:18   

bialo ruzowy
 
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-08-05, 16:08   

"Chcialem Wam pokazac ze bonsai to nie tylko wiazy karmony czy tez fikusy to cos wiecej"

No tak, łatwiej kupić 100 letnie drzewko niż prowadzić roślinę od początku i skrytykować wszystkich posiadaczy wiązów i karmon. A to, że azalie są mniej dostępne od wymienionych przez Ciebie to nie znaczy, że o nich nie wiemy ^^... Każdy cieszy się tym co ma.

Jak dla mnie roślina potrzebuje prześwietlenia ale już napisałeś co jej trzeba więc rady są zbędne.

Co do donicy, może ciemny brąz? Chyba, że chcesz rozjaśnić nasadę pnia to coś jaśniejszego...

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-05, 16:26   

Pierwsza rzecz to w Polsce łatwiej jest kupić azalię niż wiązy i karmony. Mówimy o roślinach w porównywalnym wieku. Tylko azalie wolniej rosną i na wyprowadzenie takiej azalii, jak pokazał Daniel potrzeba pokoleń a nie sezonowego zapału. Kolejna sprawa to specyfika gatunku, o jakim mowa czyli azalię. Akurat w tych roślinach zabawę często zaczyna się "od zera", ponieważ specjalnie wycina się grube gałęzie i buduje całą koronę od podstaw. Taka odbudowa trwa około 5 lat.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2010-08-05, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-08-05, 22:02   

Więc widocznie mnie coś ominęło. W każdym markecie można kupić właśnie wiązy, ligustry, fikusy, karmony... azalii jeszcze nigdy nie widziałem.

W wielu sklepach internetowych czy prywatnych oferujących drzewka bonsai spotkałem się tylko z jedną ofertą azalii wysokości 15 cm... wiązów itd jest bez liku...

Za to w szkółkach można zakupić azalię a i jest tego faktycznie dużo więc mniemam, że o to chodziło koledze.

Co do prowadzenia azalii jako bonsai z całą pewnością ma kolega rację.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-08-06, 00:04   

nie wiem o co tu chodzi ale cos napisze , nie zlosc sie kolego bo tak na prawde nie mialem zamiaru tutaj jej wklejac . tu nie chodzi o cene czy tez wiek , ale pominiemy to ze nebari jest ladne forma drzewka jest ladna . i prowadzona przez kilka pokolen zeby stac sie dobrym materialem na bonsai , moze bardziej to , biorac pod uwage wiele czynnikow to ta azalia dopiero zacznie byc bonsai za okolo 10 lat . tak wiec powodzenia
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2010-08-06, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mlodylbn 
Piotr Niećko

Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2010
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-07, 12:06   

ja bym dał za nią 4200 ;p ;]
 
 
 
mlodylbn 
Piotr Niećko

Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2010
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-07, 12:11   

a co do formowania idz na warsztaty chyba ze ktos znajdzie czas na wirtuala jakiegos w co wądpie , pozatym gratuluje kupna i oby sie trzymała drugie 100 lat ;)
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-08-07, 14:07   

bo bonsai nie tylko pochodza z marketu np. z biedronki . co do warsztatow to na pewno bedzie . od zawsze chcialem miec azalke w swojej skromnej kolekcji . Piotrxe nie trzeba byc detektywem zeby zgadnac cene jaka ona byla wystawiona , wystarczy wejsc na strone Akademi Bonsai , i troszke poszperac i zawsze sie cos dowie np, ceny drzewek jakie sa do sprzedazy , kiedy sa warsztaty i z kim tak wiec nie zajmujcie sie cena tylko drzewem :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group