Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga! Skradziono mi rośliny!
Autor Wiadomość
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 07:55   Uwaga! Skradziono mi rośliny!

Nie jestem pewna, czy tu umieścic temat, w razie czego proszę o przeniesienie.

Dziś w nocy jakiś #@!%$^%&^%* ukradł mi z balkonu 2 drzewka - wiąz polny i bukszpan. Prawdopodobnie na handel. Na policję zgłosiłam, zapewne da to niewiele, więc jeszcze ogłaszam na forach, może ktoś gdzieś przypadkiem zauważy.
Niestety nie mam jesiennych zdjęć, miałam o ironio dziś porobić. Wstawiam te, które mam.
Wiąz obecnie jest prawie bezlistny, bukszpanowi trochę przybyło zieleni, nadal jest zadrutowany.
Ostatnio zmieniony przez S. Smolińska 2009-11-01, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2009-11-01, 08:56   

Wielka strata :cry: napewno włorzyłaś w nie dużo serca,to musi boleć :-( Bardzo fajne drzewka,jak widać trzeba też uważać na inny rodzaj szkodnika,przez kturego w mgnieniu oka znika cała roślina.To najochydniejsza zaraza jaka stąpa po tej ziemi!!! ;/
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-08-27, 17:34   

Wiem, że temat już stary, i przykry, ale chciałbym odrobinę otuchy i pocieszenia dodać. W UK gdzie mieszkam, są firmy które ubezpieczają drzewka bonzai. Co ciekawe w zależności od rozmiarów jest różna cena ubezpieczenia. Wiem, że mała pociecha jeżeli chodzi o stratę, ale zawsze coś.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-04, 14:24   

Policja ujęła sprawców, drzewek nie odzyskano - jak się spodziewałam. Co się z nimi stało - nie wiem, nikt nie chciał mnie poinformować. Mogę sobie zakładać sprawę cywilną, tylko po co, od małolatów i ich rodzin - margines spod budy z piwem - raczej niczego nie uzyskam, szkoda się w koszty pakować. Cenniejsze rośliny mieszkają na stałe u rodziców, na zakratowanym obecnie balkonie mam małe sadzoneczki, o które trzeba na bieżąco dbać.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-09-04, 14:32   

Wielka szkoda, że ślad po drzewach zaginął. Bukszpan zapowiadał się naprawdę dobrze. Pozwoliłem sobie zachować jego fotki jako inspiracja, punkt odniesienia przy pracy nad własnymi roślinami.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że takie historie nie będą już miały miejsca.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez SirDejw 2010-09-04, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group