Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiedni nawóz i woda do podlewania :)
Autor Wiadomość
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-12-07, 23:05   

O ile producent nie nie zaleca inaczej to wskazane proporcje są raczej najwyższym dopuszczalnym stężeniem. O tej porze roku lepiej stosować słabszą mieszankę. Poza tym bezpośrednio przed podlaniem nawozem dobrze jest delikatnie nawilżyć całą bryłę, a już na pewno nie podlewać całkowicie przeschniętej mieszanki, ponieważ w efekcie uszkodzimy korzenie włośnikowe zbyt dużym stężeniem azotu.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 23:13   

Aha czy jak 1x tydzień to np. w poniedziałek podlewamy tym roztworem a od wtorku do niedzieli zwykłą wodą ? i w następny poniedziałek znów roztwór i tak w kółko ?
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-12-07, 23:22   

Zanim zaczniesz nawozić, poszerz swoją wiedzę w tym temacie czytając dostępne artykuły i starze tematy na forum.

Obecnie większość roślin powinno odpocząć po całym sezonie, tak aby wraz z początkiem wiosny znów ruszyć z intensywnym wzrostem. Oczywiście można nawozić ale umiejętnie.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 23:29   

Wiem że od wiosny tylko pytam czy dobrze to interpretuje to z tym nawożeniem 1xna tydzień . :) być może to dla was śmieszne ale to jest ważne.
Naczytałem się tyle opisów że w głowie to juz mam totalny mętlik i już sam nie wiem co mam w końcu robić.

A tak w nawiasie to carmone nawozić według opisu na forum czyli raz na 2tygodnie czy według dawkowania na POKONie bo na pokonie pisze 1 x na tydzień.
Ostatnio zmieniony przez cfmoto500 2010-12-07, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-08, 21:49   

Przygotuj sobie na wiosnę roztwór według wskazań producenta oraz osobny zbiornik na czystą wodę. Nawozem będziesz nawozić poprzez jednorazowe podlanie rośliny raz na 2 tyg. (zazwyczaj taka jest zalecana częstotliwość- jednak obserwuj roślinę czy jej niczego nie brakuje jeśli chodzi o mikro i makroelementy). W między czasie tych 2 tyg podlewasz roślinę czystą wodą.
Moja rada odnośnie częstotliwości jest taka żeby stosować się do rad tych na forum. Z doświadczenia wiem, że producentowi zależy aby jak najszybciej zużyć jego produkt i zakupić następny więc podaje 1 x tydzień mimo. Taka dawka nie zaszkodzi roślinie, ale zmusi do wydania częściej kasy, a co za tym idzie dasz zarobić producentowi ;)
mam nadzieję, że jasno ;)
 
 
wkwast 


Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 19:56   

Witam. Ja też kupiłem sobie ten nawóż Pokon do Bonsai. Rzeczywiście, jest napisane żeby podlewać nim raz na tydzień i żeby rozcieńczyć 5 ml na 1 l wody. Czyli rozumiem, że jak zacznę podlwać nawozem od marca(tak jest w instrukcji) np od poniedziałku to to wystarczy jeżeli chodzi o podlewanie? Następny raz podlać np w środę zwykłą wodą, a w poniedziałek znowu wodą z nawozem?
Ostatnio zmieniony przez wkwast 2010-12-22, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 20:28   

Tak wystarczy. chociaż nikt Ci nie powiem żebyś podlewał w piątek w sobotę i w środę.. to zależ od indywidualnych warunków w Twoim miejscu gdzie trzymasz roślinę. Jedna będzie miała sucho za 2 dni a inna za 3. Musisz sam ocenić suchość podłoża i zadecydować o ewentualnym podlewaniu.
Nawożenie raz w tygodniu czyli nawozisz np. w poniedziałek potem podlewasz w miarę potrzeby normalną wodą i w następnym tygodniu znowu raz z nawozem


PS
Ja osobiście preferuję tak dobrać stężenie nawozu aby podlewać cały czas wodą z nawozem. Czyli kilkukrotnie mniejsze dawki, ale częstsze nawożenie.
 
 
wkwast 


Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-22, 20:29   

ok, dziękóweczki wielkie. już wszystko wiem. pozdro
 
 
pannadzast
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 10:04   

Witam,
Zakupiłam nawóz do bonsai firmy Florovit. Roztwór jest o stężeniu 0,3% (3ml koncentratu na 1l wody). Czy nadaje się taki roztwór do 'codziennego' podlewania czy stosować raz na 2 tygodnie jak na opakowaniu?
 
 
violabednarek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 16:25   

(Ludziom to sie chyba poprostu nie chce przeczytac calego watku tylko oczekuja,ze ktos bedzie tysiac razy odpowiadal na jedno i to samo pytanie.) :help:

Pannadzast twoi koledzy wyzej,juz dostatecznie szczegolowo opisali jak uzywac nawozow: jak czesto i w jakich proporcjach. Wystarczy poczytac.

Btw: Codzienne nawozenie? :-o O zgrozo! Skutki przenawozenia sa gorsze gdybys wcale tego nie robila. Przemysl to!

Lepiej szybko uzupelnij swoja wiedze na temat bonsai, bo inaczej dlugo sie nim nie nacieszysz. :-/
Pozdrawiam ;-)
 
 
pannadzast
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 20:17   

Bartłomiej napisał/a:
PS
Ja osobiście preferuję tak dobrać stężenie nawozu aby podlewać cały czas wodą z nawozem.


przepraszam bardzo, sama sobie tego nie wymyśliłam.
 
 
violabednarek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-10, 15:46   

Dobrze,ale skoro stezeniem 0,5% mowia zeby podlewac raz na tydzien wg ulotki (czyli raz na dwa tygodnie wg forum),to sadze ze stezenie 0,3% raczej tez sie nie nadaje do codziennego podlewania.
Musialabys skrupulatnie policzyc ile powinno wynosic dzienne stezenie. Jesli sie pomylisz, to skutki dla twojego bonsai moga byc niezadowalajace (delikatnie ujmujac).
Moim skromnym zdaniem powinnas nawozic 0,3% stezeniem raz na dwa tygodnie,ale moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie. Pozdrawiam :spoko:
Ostatnio zmieniony przez violabednarek 2011-03-10, 15:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group