Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Początkujacy
Autor Wiadomość
Ragnar1987
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-04, 18:59   Początkujacy

Witam wszystkich jakieś 2 miesiące temu dziewczyna zrobiła mi prezent i kupiła "bonsai" drzewko po kilku dniach zrzuciło liście i już myślałem ze po nim na szczeście liście odrosły i wszystko jest ok niestety jak się okazuje to nie bonsai tylko marchewa choć całkiem ładnie wygląda posiada nawet mały pien główny i kilka gałezi pytanie do was dało by się coś jednak z tego uzyskac czy poprostu traktowac jak hmm kwiat ??


sorki za zdięcia troche się rozmazały

z góry dzięki za odpowieć

SAM_1324.JPG
Plik ściągnięto 3127 raz(y) 60,3 KB

SAM_1325.JPG
Plik ściągnięto 3127 raz(y) 65,31 KB

 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-04, 20:24   

Nie chcę Cię dołować ale marchewa zawsze będzie marchewą i nic z nią raczej nie zrobisz. Prowadź je jako normalne drzewko. Jedynie co możesz robić to pobawić się w przycinanie i drutowanie. Ale nie teraz tylko za jakiś czas. Być może da Ci to motywacje i kupisz sobie prawdziwe drzewko bonsai.
 
 
Ragnar1987
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-05, 14:30   

Bez obaw nie zdołowałeś mnie tak własnie myślałem że jeśli nie bedzie się dało nic z tym zrobić to bede je traktował jako "żeby to źle nie zabrzmiało" trening

mam jeszcze pytanie czy warto by było przesadzić to drzewko do płytkiej dolnicy (ta teraz niebardzo mi się podoba)

a z tym przycinaniem to mniej wiecej kiedy ??
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-05, 16:38   

Ja na Twoim miejscu nie zmieniałbym donicy na płytką bo wygłąd tego drzewka w płytkiej donicy byłby trochę śmieszny. Sam mam marchewę i jest jeszcze w gorszej donicy i puki co nie zmieniam jej.

Co do przycinania narazie daj roślinie rosnąć jak zobaczysz że ma duży przyrost zieleni możesz przycinać, dzięki czemu nastepnym razem będzie miała jeszcze większy przyrost zieleni.
 
 
Ragnar1987
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-05, 20:17   

Ok dzięki wielkie za pomoc w takim razie puki co nie bede przy nim majstrował niech rośnie natomiast zabieram się do czytania wszystkiego co istotne o bonsai:)

jeszcze raz wielkie dzięki
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-05, 20:46   

Spoko ;-)
Miłej lektury. Coś mi się wydaje że ta piękna sztuka miniaturyzacji drzewek wciągnie Cię na dłużej :-D :lol: :-D :lol:
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-07, 17:18   

Mam pytanie odnośnie tematu, więc zadam je tutaj... Mam podobną marchewę. Czy nie dałoby się zakopać tych grubych korzeni i prowadzić jak normalne drzewko? Da się z nim cokolwiek zrobić, czy on ma taki być?
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-04-07, 17:45   

Sandomierzanka napisał/a:
Mam pytanie odnośnie tematu, więc zadam je tutaj... Mam podobną marchewę. Czy nie dałoby się zakopać tych grubych korzeni i prowadzić jak normalne drzewko? Da się z nim cokolwiek zrobić, czy on ma taki być?


Można zakopać, ale wtedy nie masz typowej donicy do bonsai. Według mnie jedyne wyjście to zakopać do głębokiej donicy i prowadzić jako kaskadę (jednak donica tego typu trochę eliminuje ideę bonsai) lub zrobić odkład powietrzny jeżeli jest na tyle dużo pnia (co może okazać się jeszcze trudniejsze).

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-11, 18:05   

Jednak, gdy wpisuję w wyszukiwarkę "odkład powietrzny", jest w kontekście "należy zrobić", nie wiem dlatego, co to znaczy... Mam nadzieję, że to moje ostatnie pytanie tego typu i we własnym zakresie będę mogła uzupełnić wiedzę.
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-04-11, 18:25   

Może warto użyć googli?
 
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-04-11, 18:35   

O odkładzie powietrznym zobacz ten wątek z forum. Możesz też zajrzeć tutaj albo tutaj.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 19:25   

Dziękuję bardzo za pomoc. A co do poprzedniej odpowiedzi - liczyłam na wsparcie. Szukałam w googlach, ale nie znalazłam, jeśli jednak potrafisz coś znaleźć, a inni nie potrafią - podaj link, zamiast wspominać o wujku google. Jeśli ktoś pyta, widać sam nie znalazł.

Pozdrawiam
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-05-05, 13:58   

Choćby to: trzeci link po wpisaniu w google "odkład powietrzny"

http://zojalitwin.wordpre...lad-powietrzny/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group