Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak walczyć z przędziorkami ?
Autor Wiadomość
Laurka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 13:50   Jak walczyć z przędziorkami ?

( Wątek z 03.08.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Mam pytanie , mam nadzieje ze ktos moze mi pomoc, ostatnio zauwazylam mala pajeczynke i na ziemi zaczely chodzic jakies male robaczki, wydaje mi sie ze to wina tego iz ostatnio moj bonsai mial troche suche podłoze, chcem sie teraz tego pozbyc ale nie mam pojecia gdzie moge kupic preparat MAGUS 200 SC????? , on mi sie wydaje najlepszy do mojego przypadku
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-09-02, 13:50   

Laurko

MAGUS dostaniesz w każdym cantrum ogrodniczym prowadzącym zprzedaż środków ochrony roślin. Jeśli w pobliżu masz sklep chemiczny, też możesz sprawdzić. Ostatecznie można zaglądać również do hipermarketów z działami ogrodniczymi : OBI, Castorama, Ikea itp..
Kupno przez internet raczej się nie opłaca bo MAGUS w opak. 5ml kosztuje chyba teraz koło 7 PLN.

Przędziorki raczej nie biegają, a juz na pewno nie po podłożu. To mogą raczej być małe pajączki lub drapieżne roztocza (zjadają przędziorki) Sprawdź raczej co dzieje się pod liśćmi i na końcach pędów. Przyda się lupa .
Pamiętaj, że profilaktyka w postaci czestego i regularnego zraszania może skutecznie odstraszać przędziorki, które takiego środowiska nie lubią.

:-)
 
 
Strawfake
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-04, 17:36   

Taa, a jak prysniesz magusem i to nie bedzie przedziorek [co jest bardzo prawdopodobne], moze ci zostac sucha miotla.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-09-04, 19:57   

Spoko, spoko
Nie taki MAGUS straszny jak go na ulotce malują :lol:

Wiem bo sam sprawdzałem wielokrotnie, a i koledzy forumowicze nie raz wspominali o jego zastosowaniu z powodzeniem i bez skutków ubocznych.
:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group