Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Temat jak bumerang :) Czyli ZIMOWANIE 2011 :)
Autor Wiadomość
Mehi 

Dołączyła: 04 Cze 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-15, 11:09   Temat jak bumerang :) Czyli ZIMOWANIE 2011 :)

Temat wraca jak bumerang co roku i sie nie dziwie.zimowanie to jednak bolaczka wielu drzew i ich wlascicieli. Ja w tym roku mam zamiar przetestowac agrowloknine i igliwie. Zobaczymy co z tego wypadnie.
A Wy czy juz sie szykujecie? W sumie temperatura coraz nizsza, zima ma przyjsc wyjatkowo wczesnie. A i ilosc siersci na moim psie w tym roku wskazuje ze beda duuuze przymrozki.
Pochwalcie sie co juz zrobiliscie, co planujecie? No i z czym oczywiscie ;) Kontynuujcie zeszloroczne pomysly zimowania? Eksperymentujecie?
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-10-15, 11:21   

Ja mam zamiar mojego klona, dwie irgi, i małego świerczka dać pod folię, tzn. do szklarnii takiej. Ale chyba jeszcze z tydzień poczekam. Mam też w doniczce sosne bośniacką, małą i nie wiem właśnie czy wsadzić ją teraz do ziemi bez doniczki i poczekać do wiosny, czy zostawić w doniczce i zakopać, czy też zostawić w doniczce luźno na powierzchni? Może jakieś sugestie, co do moich drzewek? Aha mo i wszystko dodatkowo obsypałem korą.
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
kredek 

Wiek: 67
Dołączył: 24 Lip 2011
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-11-17, 23:21   

Dla mnie to też nowe doświadczenie. Na podstawie kompendium wiedzy jakim jest to forum wykonałem pojemnik ze styropianu o grubości 5cm od góry otwarty. Do pojemnika wsypałem korę sosnową na korę doniczkę z klonem i dopełniłem korą aż do pierwszych gałązek. Korona drzewka nieco wystaje ponad pojemnik, ale jak przyjdą mocniejsze mrozy dostanie "czapkę" z agrowłókniny. Całość ustawiona w zacisznym zakątku ogrodu. Mam nadzieję, że to wystarczy. Nie wiem natomiast czy w porze zimowej należy podlewać drzewko a jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić bez uszczerbku dla rośliny.
_________________
kredek
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-11-18, 22:45   

Kora,igliwie,trociny i inny materiał organiczny którym obkładamy doniczki MUSI być stale wilgotny(najprościej to ujmując mokre-gnije, gnije-jest ciepłe i nie zamarza).NIGDY nie podlewamy zamarzniętej ziemi w doniczce.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group