Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Azalia
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-05, 00:07   Azalia

Witam ... w tym roku pozyskalem Azalie w szkolce ogrodniczej wybralem ja poniewaz miala najgrubszy pien wsrod wszystkich roslin! a jak wiadomo przy Azaliach na gruby pien czeka sie dlugo... co prawda moja odmiana ma ladny pien i gruby jak na azalie ale ma tez duze liscie :shock: taka odmiana! wiem ze na bonsai wybiera sie odmiany z malymi liscmi ale te tez maja male pienki... dlatego postaram sie z tej mojej zrobic cos co bedzie ladnym okazem :) Azalia na chwile obecena nie ma juz prawie wogole liscie... ma duzo pokaow i dosyc chyba nabrzmialych co mnie martwi :/ jak by chciala wegetowac dalej! Moja Azalia ma 4 pnie co nie jest dobre... chce usunac 3 z nich i zostawic jeden co sadzicie o niej ?? i jaki wg Was pien najlepiej zostawic... i poprowadzic go jaki pien. :) daje fotki i czekam na komentarze!

NA zdjeciach pokazuje dwa warianty nad ktorymi mysle! pkazuje ktore galazki chce usnac a ktora chce zostawic i jaki nadac jej ksztalt ... ktory z tych wariantow bedzie wygladal lepiej?? a moze macie inne pomysly :) )


Pozdr.
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-06, 20:36   

widze ze moje fotki zniknely :shock: hmmm nie umiem inaczej ich wsadzic... trudno... mam pytanie dla zaawansowanych nie wiem czy dobrze kumam ale przy krzewach kwitnacych, ucinamy kwiatostany przed ich rozkwitnieciem ...podczas formowania rosliny ? i tak az do konca az uzyskamy zamierzony uklad rosliny ? mam nadzieje ze dobrze skumalem ...

pozdr/
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-12-07, 01:18   

Zajrzyj:

http://mariobonsai.com/bo...-higari-polski/

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-12-07, 06:36   

Jest to chyba jakaś azalia wielkokwiatowa (tak mi się wydaje po ułożeniu gałązek,mam kilka w ogrodzie). Ten gatunek azali nie nadaje się za bardzo na bonsai, jak zauważyłeś duże liście, duże kwiaty i bardzo duże międzywięźla.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-07, 12:13   

Peper 50 dzieki fajny artykul :) Slowikp masz racje tez na to zwrocilem uwage :( ale ludzilem sie ;) bo uwazam ze trudno znalezsc w szkolach roslin fajne azalie z mocnym pniem ja osobiscie widuje same kikuty ...


Pozdr. !
 
 
qwert 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2008
Skąd: bb:)
Wysłany: 2011-12-07, 17:45   

ja w tym roku w szkółce dopadłem po przecenie (za 40zł) azalię zimozieloną( tą z małymi liśćmi :) )około 1m wysokości , z bardzo fajnym i grubym lekko pokręconym pniem, także zachęcam na polowania po szkółkach bo oni czasem mają takie pojedyńcze egzemplarze co im się wcześniej nie sprzedały i są po baaaaaardzo atrakcyjnych cenach szczególnie po okresie wiosennego kwitnienia
Ostatnio zmieniony przez qwert 2011-12-07, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-07, 22:19   

musze zapolowac !! !!!!! :mrgreen:
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-12-08, 07:49   

qwert daj zdjęcia tej azali, bo metrowej wysokości to dość wiekowy okaz.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-08, 23:07   

Wlasnie zapodaj zebym wiedzial co dokladnie szukac :D
 
 
qwert 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2008
Skąd: bb:)
Wysłany: 2011-12-09, 15:12   



3 pnie, jak mi sie uda w przyszłym roku rozdzielić to można powiedzieć, że będą 3 azalie za 40 zł :jupi:
Myślę, że 13 zł za azalię z 3-4cm średnicą pnia to okazja.
Listki u podstawy są, także myślę, że ze sprowadzniem zieleni "do parteru" nie będzie problemów,
ostatnio mi ją trochę sarny "skonsumowały" ale naszczęście tylko około 10% zielonego :lol:
Aha ja ją kupiłem w szkółce w której jedną ze specjalizacji są azalie, w "zwykłych" szkółkach raczej starszych okazów niż takie 4-5 letnie nie widziałem.
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-12-09, 20:49   

to jak odzielisz to jedna mozesz mi sprzedac :mrgreen:
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-12-12, 07:20   

Raczej jej nie rozdzielisz, uważam, że wychodzą z "jednego" korzenia.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-12-13, 21:22   

Po co ją rozdzielać ? Wykorzystaj ją taką jaka jest. Odkryj trochę ziemię,może to nie koniec niespodzianek?
_________________
Pozdrawiam!
 
 
zbyshq 

Wiek: 36
Dołączył: 03 Kwi 2018
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2019-01-20, 10:53   Zrastanie gałęzi

Chciałbym zapytać kogoś doświadczonego z azaliami. Czy w azaliach łatwo zrastają się gałęzie, jak np. w fikusach czy klonach? Podobno łatwo obrastają drut, więc chyba równie łatwo powinny się 2 gałęzie ze sobą zrosnąć, więc teoretycznie można by zrobić taki zrośnięty pienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group