Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
yamadori
Autor Wiadomość
Aniacz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-03, 19:27   

Mam pytanie odnośnie kopania na łąkach i nieużytkach. Czy są na to jakieś kary/przepisy? Jaka ustawa/przepis/kodeks/cokolwiek to reguluje. Na forum nic w tym temacie nie znalazłam, a w googlach straszny chaos.

Od razu mówię, że nie zamierzam nic kopać teraz, ani w lesie, ani na łące, ani w ogóle w tym roku, nie bijcie.
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-04-03, 22:26   

Łąki i nieużytki to przeważnie czyjaś własność -więc wymagana jest zgoda właściciela terenu.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
qwert 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2008
Skąd: bb:)
Wysłany: 2011-12-21, 19:53   

mam pytanie do tych co już mieli do czynienia z "władzami" leśnymi:

tak się składa, że nadleśniczy mieszka niedaleko mnie, czy jakbym uderzył prosto do niego, to on ma możliwość dania mi zgody tak, że nawet straż leśna nie ma nic do gadania?
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-12-22, 01:49   

Z tego co kojarzę to leśniczemu może się oberwać od straży leśnej i nawet jak masz zgodę leśniczego to straż leśna może ale nie musi nałożyć karę. Gdzieś już był poruszany temat zezwoleń. Musiałbyś poszukać.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2011-12-22, 09:33   

co do kopania w lesie nie ma takiego przepisu pozwalającego kopania drzew w lesie
straż leśna może nałożyć kare bez tego czy masz zgodę czy też nie , kary mogą przewyższać wartość materiału od 500 nawet do 5000 jeżeli będzie to np. park krajobrazowy czy też inny lepiej sie 2 razy zastanowić jak płakać .
lepiej jest szukać na łąkach czy też ugorach albo opuszczonych działkach ogrodach .tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy i na co się trafi czasem można trafić dobry materiał w szkółkach leśnych albo nawet u siąsiada pod płotem a las zostawmy w spokoju . w tym roku przegapiłem ogromnego cisa w w centrum ogrodniczym po prostu chcieli sie go pozbyć za cene transportu tak jak wiele innych roślin ale nie miałem czasu i pojechał ;-)
 
 
 
Kompostman 

Dołączył: 09 Sty 2012
Skąd: Łuków
Wysłany: 2012-01-09, 19:20   

Ja powiem tak. Z lasu to troszkę do bani wykopywać materiał. Zregóły korzenie są bardzo głęboko i trudno o ładne nebari. Ale jak komuś się chce kopac na poł metra w głąb.... Ja mam ten luksus, że pracuję w firmie ogrodniczej, zajmującej się m.in. wycinką drzew. Czasem prowadzimy tak zwane trzebierze (czyli czyścimy jakiś obszar z zieleniny do 10-lat ). Jak sobie upatrzę coś ciekawego to wykopuję. Z regóły są to ałycze ale trafiły mi sie ostatnio ciekawe wiśnie i brzózka. Z regóły są to "kołki" ale mi chodzi tylko o dobre nebari i kawałek ładnego pnia. Resztę można robić od zera. Generalnie fajnymi miejscami moim zdaniem są wszelkiego rodzaju nasypy kolejowe, chałdy, przecinki pod słupami wysokiego napięcia. Jakies dawno opuszczone fabryki (troszkę niebezpieczne :) ) gruzowiska. Zapomniane nielegalne wysypiska gruzu w lesie :/ Ba nawet ostatnio widzialem bodaj brzozę która rosła sobie w rynnie czy na gzymsie jakiejs opuszczonej rudery :)nic tylko wyjąc z całą, nieuszkodzoną bryłą. Pozdro i udanych łowów :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group