Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyprysik-brązowienie pędów
Autor Wiadomość
maszlo 
Grzegorz M.


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2012
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-06-11, 21:02   Cyprysik-brązowienie pędów

Witam. Cyprysik zakupiony w marcu, typowy markeciak. Przesadzony do większej doniczki- ziemia ogrodowa i perlit, tak rósł do maja. W maju postanowiłem umieścić go w większej donicy gdzie zostało wolne miejsce po przemarzniętym krzaczku. Krzaczek usunąłem i w wolne miejsce po bryle korzeniowej wsadziłem cyprysika wraz z doniczką (doniczka delikatnie wystawała z ziemi), nie chciałem drugi raz go przesadzać. Ustawiony na balkonie od strony południowej- słońca jest sporo. Dwa tygodnie temu zaczęły się pojawiać przebarwienia na końcówkach pędów. Zapobiegawczo pryskałem preparatem owadobójczym.
ps. wyjąłem go już z tej większej donicy.



 
 
maszlo 
Grzegorz M.


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2012
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-06-15, 23:31   

Czy ktoś pomoże?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-06-16, 09:06   

Ciężko coś stwierdzić nie wiedząc co się działo z krzaczkiem zanim trafił do Ciebie. Możliwe też jest, że końcówki przemarzły, a objawy tego nie pojawiają się od razu. Niepotrzebnie tak często go przesadzasz. Nie wygląda jednak na umierającego. Na razie przytnij uschnięte końcówki ostrymi nożyczkami i zobacz, czy inne też będą brązowieć. Jeśli pojawi się więcej młodych pędów, to zasil go nawozem do iglaków z większą zawartością magnezu. Nie zaszkodzi też delikatne zakwaszenie podłoża.
 
 
maszlo 
Grzegorz M.


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2012
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-06-16, 09:38   

Przesadzany był tylko raz, na początku do większej doniczki, później był wsadzony do jeszcze większej donicy ale razem z doniczką (wiem pokręcone to). Dzięki za porady. Czy podsypanie korą sosnową zakwasi delikatnie podłoże bo gdzieś czytałem, że to mit?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-06-17, 20:46   

To nie jest mit, tylko trwa długo i jest mało praktyczne przy roślinach doniczkowych. Najszybsze efekty da zastosowanie siarczanu amonu. Najprościej i najbardziej naturalne będzie wrzucenie paru kromek suchego chleba do wody i po 3-4 dniach podlanie tym rośliny. Można powtórzyć po miesiącu. Na pewno nie zaszkodzi.
 
 
maszlo 
Grzegorz M.


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2012
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-06-17, 21:44   

Cytat:
Najprościej i najbardziej naturalne będzie wrzucenie paru kromek suchego chleba do wody i po 3-4 dniach podlanie tym rośliny. Można powtórzyć po miesiącu. Na pewno nie zaszkodzi.


Ciekawe, spróbuje, dzięki
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-06-18, 08:02   

A w jakim celu został wraz z doniczką wsadzony do większej doniczki? Jeżeli w tej większej donicy nie ma dobrego drenażu to nadmiar wody nie będzie Ci odpływał z tej mniejszej doniczki. Wyjmij tą doniczkę z drzewkiem, zrób co napisał armin i obserwuj.
_________________
Mój blog
 
 
maszlo 
Grzegorz M.


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2012
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-06-18, 19:45   

Chciałem wykorzystać puste miejsce w większej donicy i to może był błąd. Tak jak pisałem wcześniej wyjąłem już Cyprysika. Zobaczymy co będzie dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group