Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o moj Jałowiec Pospolity
Autor Wiadomość
seba1320 
Początkujący

Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2012-12-23, 14:46   pytanie o moj Jałowiec Pospolity

Witam , dostałem na gwiazdkę wbrew temu co jest napisane na forum drzewko bonsai , jest to jałowiec pospolity zacząłem bardzo duzo czytać o roślinie , jest to outdoor jednak nie wiedzac o tym postawiłem go w pokoju gdzie panuje temperatura ok 15 st. celsjusza po dalszej lekturze forum przeczytałem że to głupota tu pojawia się moje pytanie czy powinienem zrobić tak jak jest opisane na forum i zabazpieczyc drzewko i wystawić na taras ? czy musi miec wtedy dostep do swiatła ? kilka końcówek jest żółtych (wyschniętych) nie wiem czy wynika to ze zmiany otoczenia ( roślinka jest w nasłonecznionym miejscu)
Bardzo prosze o pomoc bo ponieważ nie chce zwlekać i nie chce aby coś się z drzewkiem stało .
z góry dziękuje za odpowiedzi
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-12-23, 20:56   

Jeśli dostałeś drzewko teraz , czyli kilka dni temu , to z powodzeniem możesz je zimować na zewnątrz , oczywiście odpowiednio zabezpieczając bryłę korzeniową , jednak nie wystawiaj go natychmiast na ostry mróz , lepiej postaw je do chłodnego pomieszczenia , aż temperatura na zewnątrz nieco wzrośnie , tak w granicach 0 wystarczy a te kilka dni nawet zupełnie bez światła mu nie zaszkodzą .
Ps. zaschnięte końcówki mogą być oznaką że coś dzieje się z korzeniami , ale nie tylko , poczekaj do wiosny bo teraz i tak nie wiele można zdziałać , a wówczas zobaczymy co się z tym da zrobić ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
seba1320 
Początkujący

Dołączył: 23 Gru 2012
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2012-12-24, 13:06   

Bardzo Panu dziękuje , drzewko jest w grubym kartonie od dołu styropian a na górze wiórki , kolejne pytania ( a takie na pewno będą , dopiero na wiosne ) dziekuje i Wesołych Świąt .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group