Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasiona - wiąz drobnolistny - jak przygotować?
Autor Wiadomość
MyF8 

Dołączył: 28 Lut 2013
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-02-28, 16:47   Nasiona - wiąz drobnolistny - jak przygotować?

Jak w temacie - chciałbym dowiedzieć się jak rozpocząć hodowlę wiązu drobnolistnego z nasionek. Zakupiłem kilka ale nie wiem czy nie powinienem jakoś specjalnie ich przygotować. Jeżeli ktoś posiada wiedzę na temat jak krok po kroku zasadzić nasionka to byłbym bardzo wdzięczny za udzielone wsparcie :D

Dodatkowo uprzejmie proszę o jakieś informacje na temat czasu kiełkowania nasionek - tak żebym wiedział czy roślinka się przyjęła czy też nie :)

Drzewko chcę hodować w pokoju w akademiku, więc jakieś rady co do tych warunków też mile widziane - warunki ciężkie ale już jedno drzewko u nas rosło... tyle że chyba je zabiłem przez nieudolne prowadzenie go w okresie zimowym, ale to już gdzieś indziej opiszę ;)

Jeżeli miejsce siewu wymaga światłą to mam żarówkę LED do doświetlania roślin - czy to wystarczy?
Nie zależy mi na szybkości hodowli :D
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-01, 10:51   

Szukaj pod hasłem stratyfikacja (to przed wysiewem) :-) np TUUU
Co do kiełkowania to podpowiem podstępnie :twisted: g__gle gdyż jest tyle info że....
Jeśli chodzi o miejsce (akademik) to nie za dobre rozwiązanie ale to zależy :beer:
:drunk: :jupi: itd
No i kwestia oświetlenia. Co do led'ów to nie wiem jaka to dioda/diody. Chodzi o to że rośliny wymagają odpowiedniego światła a nie jakiegokolwiek światła.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-03-01, 12:31   

Szukaj na forach typowo ogrodniczych. Ja siałem wiąz syberyjski do skrzynek. wschody po kilku dniach.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group