Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Sageretia
Autor Wiadomość
Ruteen 

Dołączył: 27 Lis 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-27, 20:12   Nowa Sageretia

Witam wszystkich jako, że dopiero zaczynam zabawę z Bonsai i póki co nie mam doświadczenia ani bardzo dużej wiedzy tylko tyle co na jakiś stronach poczytałem to co trzeba było wiedzieć mam parę pytań odnośnie drzewka jakie kupiłem mianowicie Sageretii.

Chciałbym się dowiedzieć czy zdrewniałe części takie jak pień można jeszcze jakoś ukształtować np w formę w kształcie S lub formę pochyloną?

Jak kształtować za pomocą przycinania?

i czy w ogóle takie drzewko małe jeszcze jest po co kształtować bo widziałem, że niektórzy robią z dużych drzewek dopiero jakiś kształt.
Poniżej załączam zdjęcie mojego drzewka.

Tak jak wspomniałem jestem nowy w tym temacie wiec proszę o wyrozumiałość :)

20131127_2008161.jpg
Plik ściągnięto 1412 raz(y) 231,1 KB

 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2013-11-27, 20:56   

Witam,

To nie jest łatwe drzewko do uprawy. Postaraj się utrzymać przy życiu. jak za rok będzie wszystko fajnie to wtedy zacznij kombinować 'co dalej'. Ten rok wykorzystaj do nauki.

Pozdrawiam.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Ruteen 

Dołączył: 27 Lis 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-27, 21:10   

Okej w takim razie tak spróbuje :P ale chyba na wiosne troche poprzycinać i miałem zamiar przesadzić czy to może zły pomysł ?

pozatym jakby ktoś mi mógł napisać o tym kształtowaniu :)
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-11-27, 21:29   

Pień można kształtować -należy to robić tak by nie uszkodzić kory(odpowiedz w wielkim skrócie) Gałęzie które się krzyżują, wyrastają np. dwie z jednego miejsca, na tej samej wysokości na pniu,jedna nad drugą (górna cieniuje dolną) lub nie pasują do kompozycji-przycinamy czyli kształtujemy przez przycinanie. By uzyskać formę pochyloną przy przesadzaniu (na wiosnę) pochyl lekko całą roślinę.Na nadchodzący okres polecam lekturę,czerpanie wiedzy z internetu ,utrzymanie rośliny przy życiu.Widzę że już dostałeś odpowiedz ale to nie szkodzi bo to co napisałem to nawet nie jest "wielki skrót"
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Mirek Drabent 2013-11-27, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group