Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc w identyfikacji - ostrokrzew drobnolistny?
Autor Wiadomość
bigollo 

Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2013
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-11-13, 22:01   pomoc w identyfikacji - ostrokrzew drobnolistny?

Czołem!
dziś zostałem uraczony moim pierwszym drzewkiem bonsai - ściślej mówiąc MARKETSAI :)
Swoją przygodę z bonsai zacząłem jakieś pół roku temu - jak dotąd skończyłem na przeczytaniu kilku polecanych przez was obowiązkowych lektur i notorycznemu trzepaniu forum w poszukiwaniu informacji - znając życie dalej bym odkładał kupno drzewka ale jak domyślacie się moi mili - niespodziewany prezent ;-)

koniec pitolenia - do rzeczy! :)

z mojej wiedzy i z tego co udało mi się ustalić wraz z wujkiem google najprawdopodobniej moim drzewkiem jest Ostrokrzew Drobnolistny (nazywany również karbowany) z łac. ilex crenata.

w linku znajdują się zdjęcia drzewka : https://plus.google.com/u/0/photos/104882632864277438965/albums/5945848146074563857

Jedyną wizją która mi przychodzi na myśl odnośnie kształtowania drzewka to
http://www.jardibonsai.co...4010810-06a.jpg

czy byłby ktoś tak wspaniały i miły i mógł mi ewentualnie polecić jakiś styl w którym powinienem się wzorować?

Gorąco proszę i zachęcam do dawania mi wszelkich rad i pomysłów na dalsze prowadzenie drzewka. Krytyka konieczna jako że jestem na początku jednej z najbardziej czasochłonnych i cieszących przygód z roślinami! :)

serdecznie pozdrawiam! Łukasz ze Stargardu :)
Ostatnio zmieniony przez bigollo 2013-11-13, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-11-14, 10:40   

Ze swojej strony zachęcam do zamieszczenia fotek na stronie która nie będzie wymagała logowania :beer:
Jak zapewne wyczytałeś obecnie Twoim zadaniem będzie głównie "przetrwanie" wraz z krzaczorem do wiosny więc chwilowo tematy związane z zabiegami typu kształtowanie, drutowanie itp do wiosny zaleca się odłożyć :-)
PS Witamy ziomala zapraszam do tematu i do wstąpienia do Grupy
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2013-11-14, 11:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bigollo 

Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2013
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-11-27, 22:20   

moje niedopatrzenie - już zdjęcia widoczne dla każdego
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-11-28, 17:12   

Zgadza się jest to ostrokrzew :-)
Należy mu zapewnić okres spoczynku zimowego tak jak w przypadku np wiązu drobnolistnego. Będzie wtedy lepiej (zdrowiej) się rozwijał. Możesz iść w kierunku jak na focie którą zapodałeś ale zastanów się czy nie pozostać przy formie jaką masz obecnie.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-12-14, 15:21   

Również popieram Maćka, że póki co Twoja roślina może pozostać przy takiej formie, w jakiej została Ci sprezentowana. Widać, że jest w dobrej kondycji i można by na wiosnę pomyśleć o "rozwijaniu formy" na "miotełkę" (Hokidachi). Styl ten, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się być prostym, szczególnie przy ciekawym materiale wyjściowym - wcale takim nie jest. Ale póki co roślina musi przetrwać stresy jakim była poddana (chociażby zmiana warunków środowiskowych tj. sklep - dom) oraz okres zimowy, który musi spędzić na zewnątrz domowych pieleszy, dobrze zabezpieczona przed wpływem mrozu. Na wiosnę należy też będzie roślinę przesadzić w nowe podłoże: po pierwsze to w jakim podłożu sprzedawane są "market-sai" mało ma związku z pełnowartościowym podłożem, po drugie - ten gatunek ostrokrzewu nie lubi bardzo mokrego podłoża, tylko żyzne przepuszczalne podłoże o lekko kwaśnym odczynie. Pozdr. Jarek Ż.
P.s. Również witam ziomka na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group