Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd klon burgera?
Autor Wiadomość
esbart
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-07-24, 22:32   Skąd klon burgera?

Witam!
To ja ten upierdliwiec od klonu burgera :mrgreen:
No więc mam problem natury braku tego czego chcę :shock:

Szukałem w szkółkach, dzwoniłem, pisałem maile. Nikt nie posiada sadzonki klonu burgera ;/ Wiem, że to rzadkie w Polsce, ale rzadkie nie znaczy, że nie ma... Moje pytanie brzmi czy muszę importować z Japonii czy w Polsce jest ktoś/coś w posiadaniu sadzonki tego klonu? :help:

BTW: Bardzo mi zależy... Tak bardzo bardzo :]
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-24, 22:49   

Mam 10 sztuk sadzonek, jednak dopiero puściły korzenie i nowe liście, więc przypomnij o sobie wiosną lub jesienią to pogadamy.
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 11:34   

No proszę, sadzonki miałem pod nosem :shock: Najciemniej pod latarnią, jak mówią...

Do wiosny sporo czasu, chciałem już żeby klon zimował u mnie, ale jak młody to niech siedzi u Ciebie.
Martwi mnie w tej chwili tylko to, że sadzonka będzie bardzo mała ;/ Nadzieja w tym, że książki się nie myliły: Klon Burgera szybko rośnie :roll:
Z drugiej strony bardzo dobrze, że młodziutki - będę miał więcej możliwości... myślałem o sadzeniu na kamieniu...

Z góry dzięki :] :spoko:




Znalazłem miejsce, gdzie można zakupić sadzonkę klonu burgera wysokości ok. 30 cm (wszystko się zgadza, przynajmniej na stronie :-P )
http://www.pendula.waw.pl...re&iProduct=263
Ostatnio zmieniony przez esbart 2007-07-27, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2007-07-28, 08:28   

fajny link dzięki :beer:
 
 
esbart
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-08-02, 14:49   

Wczoraj otrzymałem sadzonkę. Dobrze zabezpieczona, nawet chyba w ziemi jest nawóz w granulkach.
Ogółem mówiąc - jestem zadowolony z tego sprzedającego; szybki kontakt, szybka przesyłka. Polecam. (komentarz a'la allegro :lol: ).

Jeszcze dziś postaram się zacząć tworzyć archiwum/historię mojego drzewka - mam nadzieję, że nie napotkam większych problemów w trakcie hodowli.
 
 
mastergame 

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lis 2013
Skąd: Pionki
Wysłany: 2014-01-10, 17:41   

A ja mam takie pytanie -
zanim pomyślałem kupiłem sadzonkę takiego klonu, i w sprzyjających zimowych warunkach trzymany na parapecie patyk ię cały zazielenił aż miło. Tylko że ... no właśnie, czy to dobre dla rośliny? Co powinienem z nią zrobić w dalszym czasie?
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2014-01-11, 09:00   

Witam,

Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o taki przypadek. Osobiście trzymałbym go do wiosny w domu, jak zrobi się ciepło na zewnątrz i dalej już zajmować się jak zwydłym klonem.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
mastergame 

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lis 2013
Skąd: Pionki
Wysłany: 2014-01-11, 10:07   

TigerStyle napisał/a:
Witam,

Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o taki przypadek. Osobiście trzymałbym go do wiosny w domu, jak zrobi się ciepło na zewnątrz i dalej już zajmować się jak zwydłym klonem.

Dzięki za radę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group