Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-01-29, 22:51   Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity

To jest historia mojego drzewka Picea abies Świerk pospolity Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
http://www.przyjacielebon...p?p=59986#59986

Witam , dziś przedstawię Wam drzewko , które tak właściwie nie ma swojej historii , mimo tego że jest ze mną już od wiosny 1999 . Po prostu pozyskałem tego świerka niemal jako sadzonkę 4-5 letnia siewka o grubości nieco większej niż ołówek , co prawda wysokość jego przekraczała wówczas nieco ponad 80 cm i w owym czasie uważałem że pozyskuję materiał "YAMADORI " :lol: to był to zwyczajnie niemal goły patyk z kilkoma gałązkami i zupełnie bez perspektyw .
Jednakże ja jako że kocham wszystkie rośliny i lubię bawić się nawet i siewkami postanowiłem pielęgnować go nadal , więc przez kilka kolejnych lat maltretowałem owy patyk zabiegami z przycinaniem młodych przyrostów , a nawet skubanie starych igiełek , tym samym osłabiając bardzo przyrost drzewka .
Kilka lat temu , widząc co się dzieje (a właściwie że nic się nie dzieje ) postanowiłem dać mu nieco porosnąć i ograniczyć wszelkie zabiegi do minimum , oczywiście prowadziłem świerka nadal w pojemniku roboczym (plastikowa imitacja doniczki bonsai-owej o wymiarach ok. 20/30/5 cm )
Wiosną 2012 przesadziłem krzaczka do ceramiki , wybierając front , jak mi się wydawało w miarę odpowiedni , niestety podczas formowania drzewka kilka dni temu stwierdziłem że nieco muszę go zmienić z 2 podstawowych powodów , a więc nieco się uwydatni lewa strona nebari , a drugi powód , to optyczne zasłonięcie pniem 2 gałęzi które dublują się z innymi , a ponad to są bardzo mocno wyłamane w dół , tak WYŁAMANE , ale spokojnie , po pierwsze nie obawiam się za nadto o nie , bowiem robiłem już to sporo razy i drzewka dają radę , a po drugie mam już alternatywną formę dla świerka gdyby coś wyszło nie tak ;-)
Niestety nie mam wcześniejszych zdjęć z lat poprzednich (no niby mam , ale wraz z innymi patykami i wstyd pokazywać :oops: ) a mało tego nie mam nawet fotki z przed kilku dni zanim zabrałem się do formowania , częsty u mnie spontan ;-) :beer:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2013-01-29, 22:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kazek998 
Nowy Bonsaista

Wiek: 25
Dołączył: 29 Sie 2013
Skąd: Szamocin
Wysłany: 2013-08-29, 08:20   

Piękny ja mam pinie i hoduje na outdoor.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2014-05-31, 14:41   

Świerk sobie rośnie bez przeszkód już drugi sezon :-) ;-)
zdjęcia na FB
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
satanikwarior 

Dołączył: 06 Mar 2012
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2014-06-01, 19:43   

Super projekt :-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2014-06-06, 18:04   

Dziękuję , ale proszę o zachowanie porządku forum i pisanie komentarzy w osobnym temacie , link w początkowej części tematu ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2015-12-23, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group