Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z drzewkiem
Autor Wiadomość
faithful.monkey 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Skąd: poznań
Wysłany: 2016-04-03, 09:43   Problem z drzewkiem

Witam,
niedawno miałem urodziny i dostałem drzewko, na plakietce napisane jest że jest to zelkova.
W dniu kiedy dostałem owe drzewko wszystko było z nim w porządku po kilku dniach pojawił
się problem.
Problem mam taki że wszystkie liście są uschnięte i nie za bardzo wiem co teraz począć.
Proszę o pomoc, co zrobić i czy da się to drzewko przywrócić do życia.
Poniżej zamieszczam zdjęcia wspomnianego drzewka

20160403_091404.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 156,9 KB

20160403_091413.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 117,2 KB

20160403_091433.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 120,61 KB

 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-04-03, 13:56   

Zdrap korę i jeśli jest soczyście zielona to prawie ok ;-) Jeśli jest brązowo, sucho to mogiła. Część gałązek widać że jest pomarszczona wiec nic z nich nie będzie. Tam gdzie kora jest bardziej gładka może wybiją jeszcze pąki. Dalej zobacz końcówkę 2-giej strony TEGO tematu
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
faithful.monkey 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Skąd: poznań
Wysłany: 2016-04-03, 14:20   

W którym miejscu zdrapać tę korę??
 
 
faithful.monkey 

Dołączył: 03 Kwi 2016
Skąd: poznań
Wysłany: 2016-04-03, 17:06   

jeśli po zdrapaniu jest zielona to znaczy że jest nadzieja tak i mam podlewać normalnie drzewko? pozostaje czekać aż puści pąki?
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-04-04, 10:40   

Zdrapujemy np. paznokciem :-) . Jedziemy od góry w dół aż do (mam nadzieję) soczyście zielonego. Jeśli jest zielono, to możesz delikatnie wyciągnąć roślinę z pojemnika. Przeczytaj ten wątek, który Ci podałem powyżej, gdyż są tam odpowiedzi co i jak dalej robić. Może u Ciebie będzie zbyt mokro lub albo w tym wątku zbyt sucho. Opisz swoje spostrzeżenia i będziemy radzić dalej. Co do podlewania to dodam tylko, że roślina w stanie bezlistnym prawie nie pobiera wody więc z tym ostrożnie. Jeśli jest przesuszona to w wątku jest info.
PS. Niezbyt dokładnie na fotach widać podłoże. Wydaje się, że to jakaś nadmiernie mokra ziemia.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2016-04-04, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
patktm 

Dołączył: 02 Maj 2016
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-05-02, 19:03   Również mam problem z drzewkiem

Witam Wszystkich Forumowiczów na początku chciał bym dodać że jestem kompletnym laikiem w bonsai i nawet nie wiem co to za odmiana:)
Zacznę od początku kupiłem w markecie drzewko ponieważ mi się spodobało :) oczywiście uprzedzano mnie że jest to wymagająca roślina, ale stwierdziłem że dam radę, drzewko mam już ok 5 miesięcy na początku było wszystko ok nie przesadzałem stał w doniczce plastikowej, po jakiś 2-3 miesiącach opadło bardzo dużo liści, ale liście opadały i pojawiały się nowe tylko jasno zielone i małe listki, drzewko przesadziłem do doniczki ceramicznej.
Na chwile obecną nie opadają liście i jest ich bardzo mało, urosła jakaś dziwna łodyga od dołu drzewka, oczywiście drzewko regularnie podlewam jak robi się sucho drzewno ma dostęp do światła nie stoi przy grzejniku.
A więc co robię źle może powinienem użyć jakiegoś nawozu ?
Dodaję kilka fotek i czekam na podpowiedzi :)
Z góry dziękuję

DSC_0072.JPG
..
Plik ściągnięto 2989 raz(y) 55,29 KB

DSC_0071.JPG
Plik ściągnięto 2989 raz(y) 68,68 KB

DSC_0070.JPG
Plik ściągnięto 2989 raz(y) 58,12 KB

 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2016-05-04, 10:12   

Jeśli fikus stoi tam gdzie na zdjęciach, to ma zdecydowanie za mało światła. Wygląd też na to wskazuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group