Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarząb pospolity - pozyskany na początku maja. Budzi się :)
Autor Wiadomość
rafalb 

Dołączył: 02 Maj 2017
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-21, 11:42   Jarząb pospolity - pozyskany na początku maja. Budzi się :)

Na początku maja pozyskałem jarzębinę. Nie opisywałem wcześniej bo nie sądziłem, że przeżyje. Korzenie, wraz z zielenią, były radykalnie ucięte. Choć za wcześnie, żeby powiedzieć z całą pewnością, że drzewko będzie miało się dobrze, to z całą pewnością jest na dobrej drodze. Szukam teraz jakiegoś stylu lub drogi dla niego na przyszły rok. Muszę dowiedzieć się czegoś o stylach i metodach cięcia.

Krótki, minutowy filmik, pokazujący wielkość i formę jarzębiny
Ostatnio zmieniony przez rafalb 2017-05-21, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bob 

Dołączył: 28 Maj 2016
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-24, 15:54   

Jeśli wyda owoce to i tak będzie dobrze wyglądał ;) Patrząc jak to rośnie to pewnie trudno będzie nad tym zapanować, ale powodzenia, obserwuję z ciekawością bo też się za jakimś sensownym jarząbem rozglądałem całą wiosnę.
 
 
rafalb 

Dołączył: 02 Maj 2017
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-25, 21:40   

Jak będzie kwitł, pewnie oderwę kwiaty, żeby nie tracił energii na owoce ;) A co, niech mu za dobrze nie będzie ;) Rośnie bardzo, bardzo szybko więc... cieszy mnie to, szczególnie takiego początkującego jak ja, bo może w przyszłym roku będę miał co robić ;)
Chętnie ściąłbym wyrastający kikut na górze ale stwierdziłem, że dam mu po przeprowadzce do mnie spokój w tym roku.
Szukam teraz stylu dla niego ale to dla mnie za wcześnie.
Patrząc na to, jak szybko doszedł do siebie po wykopaniu, stwierdzam że początkującemu będzie trudno takie drzewko dobić. Ale nie mówię hop - przede mną zimowanie :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group