Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Liście schną
Autor Wiadomość
mqcman 

Dołączyła: 17 Gru 2018
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-12-17, 20:18   Liście schną

Hej
1,5 miesiąca temu dostałam w prezencie ligustra chińskiego. Wszystko było w porządku, drzewko jak szalone wypuszcza nowe pędy. Jednak, równocześnie ze wzrostem nowych liści, stare schną i opadają. Jaka jest tego przyczyna, co robić? Nie mogę stracić tego drzewka :cry:
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-17, 21:36   

Prosimy o więcej szczegółów i zdjęcie. Jak daleko drzewko stoi od okna. Która to strona (wschód, południe..) Jak często podlewane? Jakieś nawozy?

Podejrzewam, że przyczyną jest brak światła. Mój ligustr też gubi teraz liście, nawet zielone. Jest już prawie całkiem łysy. W takim stanie trzeba uważać z podlewaniem. Roślina, która ma mniej liści ma mniejsze zapotrzebowanie na wodę. Przelewając można doprowadzić do gnicia korzeni. Tak więc, podlewać z wyczuciem. Postawić na najjaśniejszym parapecie i nie nawozić. Czekać i nie panikować.
 
 
mqcman 

Dołączyła: 17 Gru 2018
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-12-20, 22:52   

Dziękuję. Teraz, zimą w moim pokoju jest dość ciemno, postawiłam go w najjaśniejszym możliwym miejscu, na parapecie. Rośliny jeszcze nie nawoziłam. Podlewam co dwa-trzy dni. Jestem tutaj świeżaczkiem, nie mam pojęcia jak dodać zdjęcie :help:
Rozumiem, że stan drzewka może się poprawić sam z siebie po jakimś czasie?
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-23, 16:55   

Tak, stan rośliny nie poprawia się z dnia na dzień. To dłuższy proces. Wypuszczenie nowych liści może trochę potrwać. Ważne, żeby nie utopić rośliny w takim stanie.
Tutaj jest opisany algorytm wstawiania zdjęcia:
http://przyjacielebonsai....topic.php?t=915
 
 
jm 
Józef


Pomógł: 3 razy
Wiek: 75
Dołączył: 29 Lis 2011
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-05, 23:58   

mqcman napisał/a:
Dziękuję. Teraz, zimą w moim pokoju jest dość ciemno, postawiłam go w najjaśniejszym możliwym miejscu, na parapecie... Rozumiem, że stan drzewka może się poprawić sam z siebie po jakimś czasie?
A pod parapetem kaloryfer?
_________________
pozdrawiam, Józef.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group