Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus
Autor Wiadomość
Kamil22 

Dołączył: 03 Kwi 2019
Skąd: Stąd
Wysłany: 2019-04-03, 18:47   Ficus

Witam

Chciałbym się doradzić Was w sprawie mojego ficusa. Mam go już ponad 3 lata, był przesadzany tylko jeden raz zaraz po zakupie. Ostatnio trochę go zaniedbałem. Chciałbym go przesadzić do nowej ziemi (mam akadamę i ziemię do bonsai). Drzewko ma wiele bardzo długich gałązek na końcach których znajdują się liście. Chciałbym je poskracać, gdyż wygląda to teraz nie najlepiej, jednak wtedy drzewko by zostało prawie w ogóle bez liści i to chyba nie najlepszy pomysł. Jest też kilka gałązek całkowicie zdrewniałych bez liści.

1. Czy jest szansa że te zdrewniałe gałązki wypuszczą nowe pędy, liście?
2. Czy przycinanie, skracanie gałązek zaraz po przesadzeniu to dobry pomysł? Czy może lepiej poczekać jak drzewko odżyje i zwiększy się liczba liści?
3. Czy macie może jakieś porady co jeszcze mógłbym zrobić żeby zwiększyć 'atrakcyjność' tego drzewka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)





 
 
jerzyjerzy 
jerzyjerzy


Dołączył: 30 Paź 2018
Skąd: Wejherowo 64 m npm
Wysłany: 2019-04-30, 16:15   

Tak, fikusy wypuszczają nowe pąki z gałązek.

On ma zdecydowanie za dużo gałęzi tworzących w sumie bałagan. Wyobraź sobie swoje drzewo i wytnij wszystko, co do niego nie pasuje. O tej porze roku możesz usunąć/skrócić większość gałęzi, a nawet wszystkie liście.
_________________
Nie wierz jednemu mojemu słowu - bonsai zajmuję się mniej niż rok!
Ostatnio zmieniony przez jerzyjerzy 2019-04-30, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group