Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyprys....jak kształtować?
Autor Wiadomość
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 01:44   Cyprys....jak kształtować?

( Wątek z 19.07.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

witam kupilem dziisiaj moim zdaniem ladnego cypryska i chcialem sie dowiedziec co z niego mozna by bylo zrobic ma kilka pni ktory wychodzi z ziemi jak by byly osobno oraz jaki to jest cyprys> Mile widziane tagze virtuale
z gory dzikei Pozdro!


 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-09, 01:48   

Hej

Moim zdaniem ewidentnie nadaje się na Sokan , czyli styl o podwójnym pniu.
Przykłady:



UUUUUPPSSS!!! to nie jest sokan. SORKIIII ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



a tu jeszcze mały kursik:
http://artbonsai.free.fr/articles/demo_if.html
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-23, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 01:53   

hmm Olonie pomogles i to bardzio teraz juz wiem jak zrobie mojego cyprys tylko nie wiem czy reszte pni odciac czy jakies jiny czy co bo tych pni jest tam chyba 6 :/ co myslisz ?
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-23, 20:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-09, 01:54   

Popeczku

Musisz sam o tym zadecydować. Tylko na własnych wizjach i popełnionych błędach nabędziesz zręczności i praktyki. Jina zawsze jeszcze można usunąć , więc jak sie nie uda to nie ma dużego problemu. Jednak do jina to ja bym się zabrał jak twój okaz juznieco zmężnieje :-) . A do tej pory musiałbyś zostawić te odrosty , żeby też nabrały grubości. Decyzja nalezy do ciebie .
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-01-23, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 01:55   

POpku jeszcze jedno jak zdecydujesz sie na zostawienie tylko 2 pni to wybierz te ktore mają prawie wszyskie zdrewniałe gałązki, bo na moje oko to są chyba tylko 2 takie pienki..
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 01:56   

ok dzieki ! Wiem jak juz zrobie ( zrobie go w stylu sokan mniej wiecej cos takiego peda chcial robic ale oczywiscie narazie nie bede sie zucal na takiego jina ) aha powiedzcie mi jeszcze jedno juz przycinac korzenie i do coraz mniejszej doniczki go wsadzac ? az w kncu do plytkiej ? co ile przsadzac i jaka ilosc korzeni usowac dzieki z gory ? ! ?
pozdrowki !

 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-09, 01:57   

Popku

Wręcz przeciwnie , wręcz przeciwnie !! !

Wsadź go do jeszcze większej donicy , dosyp żyznego podłoża , zrób dobry drenaż , podsyp osmocote i ciesz się z szybkliego przyrostu twojego cyprysika. Zadnych cięć korzeni! Najpierw musi dorosnąć do jakiejś formy , grubości pnia , gałęzi , a dopiero potem jak już na coś będzie wyglądał , zaczniesz go stopniowo przesadzac do coraz mniejszych pojemników , z jednoczesnym cięciem korzeni , i to bez żadnych szaleństw (1/4 - 1/3 góra ).

Parę lat minie zanim się do takich zabiegów będziesz mógł zabrać , tak więc trenuj cierpliwość ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group