Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Halloween
Autor Wiadomość
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 17:23   Halloween

Czy ktoś wie jaki dziś mamy dzień :?:
HALLOWEEN :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted: :rip: :rip: :vampir: :twisted: :rip:

Ja zrobiłem sobie z tej okazji mdz. lampion z dyni.

A teraz krótka historia tego święta:
Wywodzi się od celtyckiego obyczaju Samhain. W okresie chrystianizacji plemion celtyckich Samhain nadano chrześcijański charakter i ogłoszono 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych, co po angielsku brzmiało All Hallows Day. Dzień poprzedzający nazwano wigilią Wszystkich Świętych, czyli Eve of All Saints, Eve of All Hallows lub Hallow Even. W połowie XIX wieku przywędrowało wraz z irlandzkimi emigrantami do Ameryki i tam zmieniło nazwę na Halloween. W drugiej połowie XX wieku święto trafiło znowu do Europy. W Irlandii za czasów pogańskich ludzie przebrani w kolorowe kostiumy odprowadzali duchy do granic miasta. Niezamożni proponowali bogatym interes, który polegał na tym, że mieli odprawiać modły za dusze zmarłych w zamian za chleb.

Czy wy też jak ja obchodzicie to święto? Czy może jakoś inaczej?

P.S.W polce obchodzi się je od lat 90.
Ostatnio zmieniony przez Adam 2006-10-31, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oi
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 17:28   

Ja nie obchodzę. Kiedyś, 4-5 lat temu próbowałam z koleżankami i kolegami z podwórka chodzić z dynią, ale skończyło się odstawieniem do domu przez policję :-D
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-31, 17:48   

Witam

JA również nie obchodzę HELLOWEEN, ale kiedyś słuchałem takiego zespołu :lol: i bardzo mi sie podobał.

A powazniej... uważam, że mimo krótkiej obecności tego obrządku w naszym kraju, nie jest on niczym takim, co mogłoby zagrozić naszym rodzimym tradycjom. Poza tym, młodzież ma okazję aby się zabawić i wyszumieć do późna w sposób mniej pospolity, niekonwencjonalny i juz ten fakt przemawia za tym bym nie miał nic przeciwko takim świętom. Obawiałbym się jedynie czy zabawy te zawsze mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku i dobrego tonu dlatego warto myślę obchodzić te święto rodzinnie, tak by młodym i rozbrykanym za nadto czasami przypomnieć na czym to święto polega.
Poza tym popieram w 100%-ach.
:jupi: :ninja: :shuriken: :zorro: :vampir:
 
 
Oi
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 17:56   

Olon napisał/a:
Obawiałbym się jedynie czy zabawy te zawsze mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku i dobrego tonu


No właśnie, bo z tym to ciężko jest. A przecież w Stanach przeważnie chodzi o to, że dzieciaki szwędają się po ulicach i szantażują niewinnych obywateli :-) Myślisz że u nas ktoś otworzył by drzwi przebranej osobie? Ja wątpię.
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 17:56   

A ja wole DZIADY :p
 
 
emcebob
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 18:33   

A ja właśnie idę świętować Halloween z kumplami w barze :) :beer: :beer: :beer: :beer: a później będzie :rip:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-31, 18:35   

Ha, czytam ten wątek a tu dzwonek do drzwi. Po otwarciu przebrane dzieci mówią "cukierek albo figielek" i co?? Nie mielismy żadnych cukierków :aloha:
 
 
tofka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 21:03   

a ja tam wolę noc kupały :-P ciepło przynajmniej, przez ogiń sobie można skoczyć :P i wianek na wodę puścić ... że juz nie pwoiem, ze jak tradycji staje sie zadosc to można męza znaleźć ;-) :lol: i co i co :jupi:

zreszta co to tam za świeto ... słusznie dziady ciekawsze, bardziej mroczne i pociągające, takie huhu :rip: :vampir:

choc u mnie z tej niewatpliwie zabawnej okazji wymyślili całkiem fajną impreze. Klub, Norwid i Niemen :spoko:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 16:03   

Szefie trzabyło im dać 0,5L.

Ja też nie obchodzę tego święta, ale dynie zrobiłem dla córki - ma uciechy co niemiara.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-01, 21:30   

Widze, że zrobiłeś sobie fotke z pociechą :lol: Super :spoko:

Pozdrowienia dla młodej Bonsaistki !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group