Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarne plamki Karmona
Autor Wiadomość
Kubas
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-11-14, 01:31   Czarne plamki Karmona

Witam, mam Carmone drobnolistna, jest już u mnie około 7 miesięcy. Około 2 tygodnie temu zaczeły opadać liscie w dośc dużych ilościach, liście, które już były, zresztą nowe się raczej ostatnio nie pojawiają. Liście, które opadają najpierw płowieją, a później opadają, zauważyłem, że na spodniej części mają maleńkie czarne plamki lub też może robaczki, w każdym razie malutkie. Nieopadające zdają sie ich nie mieć.Carmona dotąd nie chorowała, warunki ekspozycji słonecznej i temperaturowej nie zmieniły się znacznie ( w końcu jesien ). Tu gdzie mieszkam, czyli w Kołobrzegu mamy czystą wodę, praktycznie nie chlorowaną, można pić smiało z kranu. Przez pare dni jednak woda była mocno ( ale w normach ) chlorowana i carmona też tą wodę otrzymywała. Nie wiem więc co jest przyczyną opadania liści. Proszę o POMOC
P.S Opadanie liści zdaje się mieć charakter, że tak to ujmę "od prawej do lewej"
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-02-25, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kubas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-14, 01:34   

Te "plamki" są wewnątrz liści, tak przynajmniej wnioskuje, gdyż nie dają się usunąć mechanicznie.

Jednak nie jestem pewien, czy są wewnątrz. Przy mocnym pocieraniu palcem troche się wycierają te "plamki"
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-11-14, 08:18   

te plamki są raczej objawem przelania , a i chlor także mógł swoje zrobić , na wszelki wypadek na przyszłość odstawiaj wodę do podlewania na co najmniej 1 dobę i dopiero podlewaj nią rośliny , carmona jest dość trudna rośliną , szczególnie podczas zimowania w warunkach mieszkalnych , bardzo cierpi z powodu nadmiernie suchego powietrza i nie znosi przelewania , możesz jej poprawić warunki wystawiając obok tacki ze żwirem nasączone wodą , ta z kolei parując , nieco zwiększy wilgotność powietrza wokół rośliny , ajuż optymalne warunki uzyskasz w łazience , jeśli masz taką z oknem i parapetem :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Kubas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-14, 13:31   

Dzięki Jacek, mam nadzieję, że pomoże.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group