Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pewien pomysl
Autor Wiadomość
dale
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-24, 11:53   Pewien pomysl

Jestem tutaj nowy, a moja przygoda z bonsai się dopiero zaczyna (jeszcze drzewka nie mam) ale za to na www itp. rzeczach znam się całkiem nieźle i zauważyłem ze dla tej strony idealnym wyjściem byłoby zrobienie podstrony z wiki (czyli system z którego korzysta np. Wikipedia ). To znacznie ułatwiło by prace nad stroną. Gdyby każdy użytkownik mógł tworzyć i edytować artykuły strona rozwijała by się znacznie szybciej i co za tym idzie zawierałaby dużo więcej informacji. Problemy które często pojawiają się na forum można by opisać na wiki dzięki czemu wyszukiwanie informacji byłoby znacznie łatwiejsze.
Co do realizacji pomysłu... Ja jestem studentem wiec czas zawsze znajdę na pomoc a może nawet na realizacje całości (jeśli pomysł zostanie zaakceptowany).
[edit]
P.S. Jeśli będzie trzeba to może uda mi się załatwić server do hostowania tego wiki.
Ostatnio zmieniony przez dale 2006-12-24, 13:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-12-24, 14:51   

Dale
Pomysł jest dobry, jednak będzie problem z jego wykonaniem w naszym przypadku. Nie chodzi o stronę techniczną lecz merytoryczną. Bonsai w Polsce jest wciaż dziedziną bardzo młodą i prawdziwe, niezafałszowane informacją marketingową wartości i przesłanki towarzyszące tej dziedzinie sztuki są nadal znane relatywnie wąskiemu gronu zapaleńców latami je zbierających i pielegnujących pewne podwaliny tradycji. Zadaniem grupy tworzącej to forum, jest min. stanie na straży przekazywanej na temat sztuki bonsai informacji. Śmiem twierdzić że umożliwienie pisania każdemu kto chce na temat bonsai i wszystkiego co go dotyczy skończyłoby się całą masą artykułów siejących dezinformację, lub będących plagiatami innych opracowań. Nam chodzi o to aby bazę wiedzy budować może nie tyle szybko, co konsekwentnie opierając się na rzetelnej i sprawdzonej praktycznie informacji. Mamy więc dział - kompendium wiedzy - w którym umieszczamy artykuły z szeroko pojętej tematyki bonsai, jednak tylko wtedy gdy mamy już jako taką pewnosć i wiedzę, że treść ich jest wiarygodna i sprawdzona. Chętnie podejmujemy tematykę nowych opracowań forumowiczów do tego działu, jednak tylko wtedy gdy mamy podstawy sądzić, że będzie to wiarygodne źródło wiedzy. Taki artykuł musi być więc zawsze przedyskutowany, czasmi trzeba zwrócić się z pytaniem do autorytetów, a po wspólnym wydaniu pozytywnej opinii, dopasować styl opracowanego tekstu do ogólnie przyjętej formy aby czytelnik zapoznając się z jednym artykułem , mógł odnaleźć ten sam styl w innym (co ułatwia rozumienie tekstu i przyswajanie wiedzy).

Nie mniej dziękujemy za propozycję. Zostanie ona z pewnością przedyskutowana przez MOD TEAM, jako że nie jesteśmy towarzystwem skostniałym ;-) .
 
 
dale
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-24, 20:40   

hmm ... skoro tak sprawa wygląda to rzeczywiście nie ma wielkiego sensu otwierać publicznego wiki. Ale zawsze może to być w pełni moderowane wiki. Wszystkie artykuły będą zamieszczone przez osoby do tego upoważnione. Według mnie taki sposób bylby bardziej czytelny co mogę zresztą pokazać na tym szybko stworzonym wiki. W tym momencie informacje są bardzo porozrzucane, część znajduje się na stronie, a część na forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group