Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus - opadające liście
Autor Wiadomość
agata
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-08, 11:21   Ficus - opadające liście

Witajcie!
Mam ogromny problem z ficusem. Przez ostatni miesiąc zrzucił prawie wszystkie listki... troszkę się ich ostało i są nowe pędy ale i one brązowieją. Zmieniłam mu miejsce na bardziej doświetlone (myślałam że może mieć jednak za ciemno) ale i to nie pomogło. Podlewany jest systematycznie a także nawożony ale nic mu nie pomaga a gałązki stają się kruche i łamliwe. Co prawda pień po lekkim oskrobaniu w kilku miejscach i na różnych wysokościach (drzewko jest duże i grube) jest zielony. Nigdy nie był przesadzany i może to jest problem? ale z tego co wyczytałam na forum tak duże drzewka przesadza się rzadko... Zupełnie nie wiem co robić... a bardzo zależy mi na tym drzewku... Pomóżcie, proszę.
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-02-26, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-08, 17:32   

Właśnie to jest problemem , a mianowicie , że nie był dość długo przesadzany , większe i starsze rośliny przesadza sie wówczas gdy tego wymagają co 3-5 lat . Widocznie jest to mu konieczne , druga sprawa to , jak piszesz podlewasz go systematycznie to znaczy jak często , na tyle że ma stale mokre podłóże :?: Jeśli tak , to właśnie podlewanie jest przyczyną Twoich kłopotów , fikusy nie lubia zimą mieć zbyt mokro , na razie postaraj się podlewać go tak , by przed następnym podlewaniem powierzchnia ziemi dość mocno przeschła , a co do przesadzania to przesadź roślinę do bardzo przepuszczalnej mieszanki glebowej , jeśli chodzi o termin to dla fikusów , właśnie zaczyna się pora przesadzania i trwa ona aż do końca marca , jednak dla początkujących optymalnym terminem na przesadzanie fikusa będzie przełom Sty. -Luty
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group