Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
usychanie lisci u ligustra
Autor Wiadomość
malgosia411
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-01-10, 09:58   usychanie lisci u ligustra

Mam ligustra od pol roku.Pielegnowalam go wedlug waszych wskazowek.Wraz z poczatkiem zimy przestawilam go na parapet, pod ktorym nie ma kaloryfera,podlewalam regularnie,raz w miesiacu nawozilam(zgodnie z instrukcja na butelce z nawozem) ale po siwetach zauwazylam ze dzieje sie cos okropnego!!Zaczynaja schnac liscie.Na poczatku pojedyncze, teraz wszystkie.Kilka opadlo, ale reszta sie trzyma na galazkach.Kompletnie nie wiem co robic!!!Czy to koniec:((((((Ratujcie kto moze!!!
Ostatnio zmieniony przez malgosia411 2007-01-10, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shymon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-10, 17:40   

Jeśli regularnie podlewasz jest w dobrze nasłonecznionym miejscu i w ogóle o niego dbasz to jedyna myśl jaka mi przychodzi mi do głowy to może masz nieszczelne okna :?: (nie musi byś dziury ale wystarczy lekki przepływ powietrza a teraz w zimie drzewko przewieje i koniec :-/ )
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-01-10, 18:22   

Czy regularnie zraszasz roślinę ?
Obecnie mamy okres w któym powietrze ma często zbyt niską wilgotność. To plus niedoświetlenie spowodowane porą roku może owocować takimi objawami.

Druga rzecz jaka mi się nasuwa to , czy nie za regularnie go nawozisz ? Właściwie teraz powinnaś się ograniczać do jednego nawożenia na miesiąc, albo wogóle.

Trzecia rzecz to pytanie o wilgotność podłoża. Jeśłi kierujesz się odstępami czasu pomiędzy kolejnymi podlewaniami a nie stanem wilgotności podłoża , to ostatnimi czasy mogłaś je utrzymywac zbyt wilgotne a to mogło spowodować podgniwanie korzeni. Jeśłi masz jakiekolwiek wątpliwości co do właściwej wilgotności podłoża, to trzebaby wyciągnąć bryłę z pojemnika i sprawdzić czy widoczne na jej zewnętrznej powierzni korzonki, nie ściemniały bardzo i nie zrobiły się bardzo słąbe (rwą się jak papier). JEśłi tak się dzieje, to ogranicz podlewanie.

Na razie tyle mi przyszło do głowy :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group