Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę otrzymać drzewko z pędu
Autor Wiadomość
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-27, 15:00   

ogrodnik napisał/a:
a nie z sadzonek pędowych.

ja tylko wypisze sposoby rozmnażania klonu, bo nie sądze, abyś miała KASZTANA pod ręką (chyba, że mowa o kasztanowcu).
-nasiona,
-szczepienie,
-odkład,
-sadzonki.

Nie chę się tutaj rozpisywać jak te czynności wykonać ponieważ do tego trzeba mieć ciut praktyki i sporo wiedzy. Polecam ksiązki o tej tematyce i własne praktyki.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-27, 18:42   

Owszem jest taka możliwość , to znaczy jest to wykonalne , jednak nawet nie zaczynaj , nie ma sensu , chyba zę pod okiem fachowca , chodzi o to że takie domowe sposoby o jakich wcześniej pisaliśmy , nic nie dadzą w przypadku klonów , czy kasztanowca , wchodzi tu w grę cały cykl czynności jakie powinno się wykonać od pozyskania zrazów , poprzez ukorzenienie się roślin , aż do odpowiedniego momentu rozsadzenia roślin na stanowiska docelowe , lub do donic
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
nowy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-28, 13:46   

To co mi proponujecie na początek? Gdyż nie mam jeszcze drzewka, a chciałbym spróbować.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-28, 13:59   

iśc do kwiaciarni i kupić jakiegoś fikusa - np retuse ,benjamina czy benjamina natashe itp itd bo w tym okresie z pędu jest ciężko rozmnożyć roślinke (dla początkującego) a innych nie wysiejesz bo mamy zime, śnieg i zmarźniętą ziemie - dlatego jak wyżej polecam coś do wnętrza gdzie można się uczyć i próbować - w miare rozwoju doświadczenia i umiejętności na lato wiosne kombinować dalej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group