Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Udekorowanie" drzewka mchem
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 18:58   "Udekorowanie" drzewka mchem

( Wątek z 06.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Tak wlasnie sie zastanawiam jak by udekorowac drzewko (chodzi mi co ma byc dookola drzewka) u bukszpana wzielem "zasadzilem" mech z dzialki i ladnie sie trzyma i ladnie sie rozrasta ,ale on nie jest taki pikny na nie których fotach widzialem taki zieloniutki (chyba to mech) i ladnie to wygfladalo ale skad taki mech wziasc :/ myslalem jeszcze nad zasianiem trawki ... mozna ? jakies kamyki mozna wrzucic ale co jeszcze? słucham
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 18:58   

Z trawką to bym była ostrożna, długie korzenie wrosną głęboko i będą przeszkadzać, no i potem trzeba będzie plewić. Trawkę i kwiaty stosuje się raczej jako "rośliny towarzyszące" odpowiednio dobrane w osobnych doniczkach. Mech można uzyskać przesadzając go z innych doniczek, gdzie się już zagnieździł (kawałek wyjąć, docisnąć do podłoża i podlać, nie przesuszać). Mech leśny wysoki raczej nie będzie się nadawał. Czasem wizytując jakieś centrum ogrodnicze można znaleźć w donicach z drzewkami mech i inne zielone porosty. Warto by świsnąć kawałek, oczywiście tak aby nie uszkodzić samej rośliny! Podobno dobrze się sprawdza mech porastający kawałki betonu, murki itd. Jeśli chodzi o kamienia i figurki to zalecam raczej umiar niż przeładowanie... Generalnie całość powinna dawać wrażenie kawałka pejzażu, w stylu np. "drzewo na skraju lasu", mech imitowałby tu niską trawę.
Wrzuć do wyszukiwarki bonsai + gallery, im więcej zdjęć się ogląda tym lepsze pomysły przychodzą do głowy.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 18:59   

a ja sie wcale nie chwale - bo wyrywam mchy doskonale
dziś byłem na zakupach z kolegą Marcinem -Gohan S(S-od Siedlce)
no i uskubalismy sobie z paru doniczek troszke mchu -rózne odmiany -niskiego -ale napewno do hodowli na zewnątrz
no i dokupiłem sobie jedna małą doniczke z takim smiesznym cudem -kępka mchu -tylko ze to nie mech -ale rośnie płytko i nieduze
co do trafki -w moim buku siedzi taka trafka(trawka-zeby nie było ze mam dysleksje) -ale nie taka zwykła podblokowa itp itd tylko taka malusia -i za chole.... nie wiem co to jest? -ale nie wyrywam -bo nisko rośnie i fajnie wygląda
kamyki natomiast -fajne kształty ,płaskie ,ostre ,duze ,małe-itp itd mozna znaleśc przy torach -tak wiem ze to nie jest odpowiednie miejsce -bo pełno na nich pyłu ,oraz wydalonych przez ludzi substancji.... -ale wybrałem sobie z boku kilka ładnych -przyniosłem do domu -wymyłem mydłem ,solą ,płynami,szczotkami -a potem 5 razy wygotowałem we wrzątku - no i jakoś śa i nie smierdzi z nich
no a oprócz torów -czasami ludzie sobie robią takie dojazdy do domu -z takich żwirków,kamieni -wiec tez mozna coś wybrać

:-)
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:00   

Ano w niektórych doniczach prześliczne te mchy są nom buk Whita jest ladny (doradzilem mu )mialem tez kupywac ,ale zrezygnowalem czekam na sageretię Szefa mam nadzieje ze przyjdzie cala dzisiaj w lesie znalazlem dwa ladne kamyki takie plaski jak takie duze kamienie wbite w ziemie ,wiec bedzie do lasku ficusow
:-P :-D
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:01   

no i teraz kolejne pytanie -bo drzewka drzewkami -ale ze mchem to sie styknołem pierwszy raz (w doniczce) -no i teraz pytanie do osób -które juz te drzewko jakos dekorowały (mchem) -moze dacie jakes wymagania co do utrzymania go przy życiu
bo napewno bedzie tak:
-nie wstawiać go do domu(za sucho)
-czesto spryskiwać
-no i napewno nie wystawiać na ostre słońce
ale czy cos jeszcze? -jak mchy znoszą podlewanie nawozem?
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:02   

white jak wiesz mam mech w bukszpanku i ładnie się rozrastsa ,podlewalem 2 razy nawozem (juz jakis czas temu) i ładnie dalej rosnie
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:02   

No dobra
To powiedz mi jak o niego dbać(zeby zył)
jak pielegnować i jak mu stworzyć najlepsze warunki zeby sie szybko i dobrze rozrastał ?
Czekam dalej :oops:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:03   

Ja go codziennie albo co dwa dni zraszam... stoi w lekko zacienionym miejscu i tyle ale ja amator jestem wiec moze lepiej się mnie nie słuchaj
 
 
Ro_ot
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:06   

Siemka
mi sie podobaja bonsai które rosna na kamieniach, chciale sobie takie spróbowac zrobic, ale nie wiem skad wziac takie fajne kamienie, cyba pochodzenia wulkanicznego, z dziurkami w srodku, a co do mchu to tez mam dwa rodzaje o dziwo lesnego w doniczce z moimi bonsai i calkiem niezle sie trzyma, postepuje z nim podobnie jak gohan....
Ostatnio zmieniony przez 2006-07-09, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:07   

do niewątpliwych dekoracji -należy oczywiście donica - która jest dobierana do drzewka ,wyglądu oraz charakteru a nie drzewko do donicy. Ale apropo donic -czy komuś zdarzyło sie -podczas zimowania drzewka -aby ta donica pekła?albo poodpryskiwała z niej farba :shock: ?? ?
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:08   

Poodpryskiwała farba??? :shock:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:09   

tak

odleciała farba z niektórych cześci - i zostały białe kropeczki
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-09, 19:09   

Jedna doniczka mi pękła w tym roku, a była to najładniejsza jaką miałem. Z chińskim ornamentem, smoki i takie tam. Rozprysła się w drobny mak. A z farbą też mi się zdarzyło. Takie kropeczki faktycznie zostają, choc poza tym doniczka jest cała. Napisz mi czy to czaem nie ta okrągła doniczka którą odemnie kupiłeś. Jesli tak to będzie trzeba napisać na stronce z doniczkami, że te okrągłe są tylko do wnętrz
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:11   

Mam takie pytanie no bo teraz robie lasek z fikusow benjaminkow no i chcialbym w doniczke wrzucic meszek tylko czy mech moze byc w domu ?
(później wrzuce mojego virtuala paintowego ale cos z serwerem mam nie tak ) :cry:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 19:12   

Mech do domu raczej sie nie nadaje -ani leśny ani inny(czasem i na balkonie pada szybko) -trzeba dbać o dużą wilgotność -a w domu -za suche powietrze
Czasem mozna samemu sie dochodować (takiego osadu zielonego na roślinkach -jak stoją w cieniu) -mam takie cudo na jednym kwiatku -ale za pieknie to tez nie wygląda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group