Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
fikus retusa - malec ,który sie złamał
Autor Wiadomość
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 20:17   fikus retusa - malec ,który sie złamał

( Wątek z 14.12.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

witam
mam kilka takich sobie małych fikusów retusa , chyduch , przy cześci coś juz tam sobie zaczynam robić - chociaz sie nie spiesze

wczoraj robiłem sobie fotki - i przez przypadek jeden spadł mi z biurka i sie połamał - myslałem ze na parapecie u siostry bedzie ich mniej jednak wczoraj dostawiłem dwa - czesc tą z korzeniami i tą czesc ułamaną (moze ktoś chce fikusa? mam przesyt :-) )

no ale nie bede sie tu rzwlekał dłuzej nad opowiesciami zamieszczam zdjecie całości


no i zostały mi tylko dwie gałązki - z braku drutu odbiełem pien bardziej skosnie i gałązke w dół - ona jest nawet dlugawa - pomyslałem ze moze kiedys jakas pólkaskada? ale z fikusa?chciałem go juz wywalić -ale stwierdziłem ze poczekam az sie rozrosnie - trudno tu pytać o porady - bo to naprawde mała sadzoneczka - ale co myslicie o takim pomysle?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-09, 20:18   

Ja bym tam spróbował z tą pół a nawet calą kaskadą. to może się udać. A wtedy byłoby to nie byle co ! :-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-07-09, 20:18   

Jeśli naprawdę masz ich zbyt wiele to sprezentuj cos mmimi , tak usilnie prosi o jakieś sadzonki :mrgreen:

pozdro J. G.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 20:21   

jak prosze to o natashe którego jeszcze nie miałem - a retusy troche przybywa co raz po takich upadkach jak ten - wiec na wiosne moge coś Ci wysłać Jacku :-P - zrzuce dla Ciebie specjalnie ze 2 doniczki :mrgreen:
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-09, 20:23   

:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

No, to się ubawiłem teraz!

White. Mamy nowego członka forum o nicku "mmimi", tak więc podejżewam, że Jacek - bynajmniej - o sobie nie myślał.

He..he..he... Dobre to było . :shock:

P.S.
Jacku, wg White'a to byłbyś, jak ten Makumba, co to odmieniować nie umiał: "...tak usilnie prosi o jakies sadzonki..." .
:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 20:27   

hehe - teraz to zauważyłem -bo wcześniej przeczytałem mi (podwójnie) i pisze do Jacka ze mu dam fikusy na GG - ale dla mmimi tez sie coś znajdzie -ale na wiosne
ale ubaw :mrgreen:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-07-09, 20:28   

Ja podobnie jak Przemo ( white ) mam ich nadmiar i natasha i retus to po kilkadziesiąt , na wiosnę muszę je gdzieś porozsyłać .
Ps. ale to dobre nawet nie pomyślałem o sobie , a tu Przemek pisze że mi przyśle fikusy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale byłem zaskoczony :shock:

pozdro J. G.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2006-12-27, 14:40   

Jak ktoś ma nadmiar fikusów retusa lub innych (oprócz benjamina) to ja bardzo chętnie przyjmę pos swój dach.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-28, 10:21   

Kolego - tu piszemy o moim "badylu" ,który kiedyś fiknął z biurka i sie sam zmasakrował
A żeby nie psuć wątku to zamieszczam fote owego "badziewiaka" - tak go nazwałem :lol:
Złe zdjęcie - bo jeszcze drutów wtedy nie miał - kiedyś odkurze go ponownie. Co do młodych fikusów -rozmnożyłem w zime natashe - 30 sztuk :)
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2006-12-28, 10:52   

Wiem o czym tu piszecie, bo przeczytałem wszystko.
Gdzie ty trzymasz tyle drzewek :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-28, 11:56   

White trzyma je wszedzie, w kieszeniach, w skarpetach itd.

sadzonka jak sadzonka niec specjalnego, te 90 stopni razi :shock:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-12-28, 18:13   

Przy następnym przesadzaniu spróbuj odkryć troszkę więcej nebari i posadź go pod zupełnie innym kontem , przechyl roślinę w prawo (forma nieregularna ) i rozbóduj bardziej koronę , fikusy niezbyt pasują do formy półkaskadowej :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-28, 22:20   

No własnie -trzymam bonsai w skarpetach - dlatego są takie wymietolone ,pokrzywione i dziwne ...

Co do kąta 90* - ciesze się Marcinie że coraz nasze częstsze spotkania i pogadanki są coraz bardziej trafne :) Czy moich drzewek -czy Twoich (np ostatnio twój nowy mircik :spoko: ) Mnie razi cała ta roślina (bo pamietam jak zaczynałem tutaj siedzieć na tym forum walczyłem chyba z AnnąDorotą że fikus to guzik nie materiał na kaskade ... Ale stało jak się stało - ja bym go tak nie wygiął gdyby był cały -a to że był jaki był to jedynie pozwoliło wyprowadzić materiał na jakiś zaczątek bonsai. Drzewko rośnie póki co w zwykłej doniczce gdzie doniczka stojąca równo na parapecie (nie podkątem jak na focie) -drzewko ani jedną gałązką nie zniża sie poniżej jej góry. Drzewko trzeba ostro wygiąć -póki jeszcze czas na to i możliwości (im grubsze tym gorzej) i odrutować dokładnie gałazki - chciałem aby ono było lekkie i łagodne - a jak wyjdzie?

Wiem że i tak sie podobało Marcinowi więc je potrzymam i mu porobie na złośc - jak nie będe miał miejsca to mu oddam i niech się bawi :drunk:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-29, 09:47   

no takie śmieszne, jedeny fikus ktory mi sie u Ciebie podoba, a powiem szczrze ze retusa nigdy nie mialem... w sumie za fikusami nie przepadam ,ale pobawic się jednym mozna ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group